Zafer direnenlerin!

Taraftar Hakları Derneği’nin(Taraf-Der) açtığı hak ihlali davasını geçtiğimiz ayki karar duruşmasında karara bağlayan ve taraftarı stadyumlara hasret bırakan Passolig uygulamasına dayanak oluşturan yasadaki bazı maddeleri iptal ettiği belirtilen AYM, bu kararına dair bir özet karar ve gerekçeli kararını Tüketici Mahkemesi’ne iletmemiş ve bu sebeple Ankara’da 09.12.2015 günü görülen dava mart 2016’ya ertelenmişti. Yüksek mahkeme, bu erteleme kararından yalnızca 1 hafta sonra(16.12.2015) gerekçeli kararını Resmi Gazete’ye ulaştırdı ve iptal kararı resmileşti.

BANKA ÇIKARAMAYACAK!

Resmi Gazete’de yayınlanan gerekçeli kararında; “Kart bilgilerinin kulüpler adına reklam ve pazarlamasında ilgili federasyonlar yetkilidir” ve “Federasyonlar bu yetkilerini üçüncü kişilere devredebilir” hükümlerini içeren iki madde iptal edildi. Yani TFF artık e-bilet uygulamasını kulüpler dışında hiçbir üçüncü kuruma pazarlayamayacak. Bu durum da Aktifbank’a pazarlanan e-bilet işinin iptali anlamını taşıyor. Bu sebeple, en geç mart ayındaki duruşmada uygulamanın rafa kaldırılması artık kesinleşmiş görünüyor.

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu