Yönetim Kuruluna çağrımızdır!

Bursaspor kulübünü yönete(meye)nleri olarak, izlenilen tutum ve alınan bireysel kararların; camiamıza ve camiamızın kültürüne yakışmadığını gözlemlemekteyiz. Bursaspor camiasının geçmiş dönemde tüm Türkiye tarafından gıpta ile bakılan ve örnek gösterilen bir duruşunu, ağırlığını maalesef senesi dolmayan görev sürenizce günden güne erittiğinizi görmekteyiz.

Tüm camianın beklide tek bir konuda bir olduğu yakışmadığınız görevi bırakmama ısrarınız, Bursaspor’un  menfaatine gelişmediği aşikardır. Bu hatalar zincirine ısrarla eklediğiniz halkaların  Bursaspor camiasına negatif etkileri, maalesef artarak sürmektedir ve bu gidişle de sürecektir. Bizler Bursasporluyuz.org olarak bir çok kez bu konudaki çağrımızı yinelemekte fayda görüyoruz ki yaşanacak kötü anılara engel olmak umuduyla, Recep Bölükbaşı’nın ve ekibinin istifası ile bitecek kampanyalarımızı tüm gücümüzle sürdüreceğimizi bilmenizi isteriz. Verilen sözler ve vaatlerin yerine getirilmesi konusundaki ümidimizi yitirmemizde ise, sergilenen kötü yönetim anlayışı başrol oynamaktadır.  Verdiğiniz vaatlerle bütün kamuoyunu ve taraftarı büyük bir beklenti içine sokmanıza rağmen, bunun karşılığı verilememiştir. Taraftara defalarca yapılan “sabır” çağrısına rağmen aynı “sabrı” yönetimimizin gösteremeyerek camiada büyük hayal kırıklığı yaratması unutulmayacaktır. Taraftarlar ile yaşanan yakışıksız diyaloglar, sürtüşmeler ve kavgalar hiçbir şekilde yaşanacağını düşünmediğimiz olayları hem de canlı yayında kameralar önünde tüm Türkiye’nin göreceği biçimde yaşanması bizleri ayrıca yaralamıştır.

Sportif başarı için gereken hazırlık ve planlamada geç kalarak yeterli hassasiyet ve çalışma disiplinini gösterememek, bütün bunlar gerçekleşirken takımın kötü gidişatına erken teşhisi koyup gerekli hamleyi yapamamak gibi etkenler, bizler için Bursaspor Kulübünün sağlıklı yönetilmediğinin son göstergesi olmuştur. Kimsenin, Bursaspor Kulübü’nü Bursaspor taraftarından uzaklaştırmaya, başarısızlıkları başkalarının üstüne yıkmaya hakkı ve lüksü yoktur. Kulübün yönetiminde bu ve bunlar gibi birçok yanlışın örtbas edilmeye çalışılması bizlerin gözünde yitirilen saygınlığın bir diğer göstergesi durumundadır. Oysa ki Bursaspor Kulübü hiç kimsenin çıkarları için kullanacağı,  haksız kazanç sağlayacağı bir kurum değildir. Bursaspor Bursa’nın gözbebeği ve profesyonel anlamda tek kulübüdür.

Kulüp Yönetiminin bu bölünmüşlük döneminde Bursaspor adına gerçekleştirebileceği en büyük icraatın İSTİFA olacağına dair inancımız tamdır. Bizler Bursasporluyuz.org ve Bursaspor taraftarı olarak, sizlere yakışacak bu erdemi Kulüp Yönetiminden BEKLİYORUZ!

 

Tüm Bursaspor camiası ve kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu