Yine set vermedik 3-0

Türkiye Kadınlar Voleybol 3. Ligi 3. Grup’ta mücadele veren Bursaspor’umuz, sahasında oynadığı ikinci karşılaşmada Gençlerbirliği ile Cengiz Göllü Salonu’nda karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Başkanımız Recep Bölükbaşı,  Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkanımız Halil Özyürek, Mali Asbaşkanımız Kemal Güler, Bursastore’lardan Sorumlu Yöneticimiz Ahmet Eraslan, Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticimiz Konuralp Yeşil de takip etti.

Karşılaşma öncesinde dün doğum günü olan Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkanımız Halil Özyürek’e takım kaptanımız Bahar tarafından çiçek takdim edildi ve doğum günü kutlandı.

İlk setin başlarında her iki takımda karşılıklı sayılar aldı. Takımımız ilk teknik molaya 8-5 önde giren taraf oldu. Oyunun ikinci bölümünde Yasemin ve Dilek Bataray ile file üstünden bulduğu sayılar ile farkı açan takımımız ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Setin son bölümünde de rakibin servis hataalrından sayılar bulan Filenin Timsahları 21 dakika süren ilk seti 25-12 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete yine iyi başlayan takımımız, Dilara’nın etkili servislerine, Yasemin’in blokları eklenince ara açılmaya başladı. Takımımız, pasör İrem’in akıllı plaseleriyle ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Temposunu arttıran takımımız file üstünlüğünü sürdürdü ve ikinci teknik molaya 16-8 önde girdi. Setin geri kalan dakikalarında Hale’nin blokları, Bahar’ın etkili servisleri ile seti 25-17 kazanarak setleri 2-0 yaptı.

Mücadelenin 3.setine konuk ekip etkili başladı ve ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Setin ikinci bölümünde Dilek Erken’in etkili servisleri ve kaptan Bahar’ın file üstünden vurduğu smaçlarla takımımız üst üste sayılar buldu ve 11-9 üstünlüğü ele geçirdi. Bahar’ın etkili oyunu devam etti ve ikinci teknik molaya 16-10 önde girdik. Setin geri kalan dakikalarında Dilara Dağyar ve Bahar ve Dilek Bataray ile bulduğumuz sayılar seti 25-15, maçı da 3-0 kazandık.  

Böylelikle takımımız dördüncü maçını da 3-0 kazanarak gruptaki liderliğini devam ettirdi. 

 

SALON: Cengiz Göllü

HAKEMLER: Selin Güçlü, Ayhan Şensoy

BURSASPOR:  İrem, Dilek Erken, Bahar, Dilara, Dilek Bataray, Yasemin (Sedef -Meyra / libero, Buse, Hale, Sevdanur)

GENÇLERBİRLİĞİ: Ebru , Şevval, Büşra, Aksu, Ayça, Selenay (Ceren – Sena /Libero, Merve, Gökçe, Mihrican, Miray)

SETLER: 25-12, 25-17, 25-15

SÜRE: 67 Dakika (21,25 , 21)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı