Yine Savunma İstendi!..

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig'de geçen hafta aldığı seyircisiz oynama cezası nedeniyle Bursa'da sadece kadın ve çocukların izlediği Bursaspor-Kardemir Karabükspor maçında çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle yeşil-beyazlı kulüpten savunma istediği öğrenildi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunca (PFDK), istenen savunmada, yeşil beyazlı kulübün cezası nedeniyle sadece kadın ve çocukların izlediği karşılaşmadaki gözlemci raporuna işaret edildiği belirtildi. Kadın ve çocuk taraftarların, karşılaşma süresince belirli zamanlarda küfürlü tezahüratta bulunduklarının maçın gözlemcisi tarafından belirlendiği bildirildi. Maçın gözlemcisinin, kadın ve çocuk taraftarların, hakem ve Bursaspor Yönetim Kurulu aleyhinde 3 kez küfürlü tezahüratta bulunduklarını, bu tezahüratların sürelerini de raporunda detaylı olarak belirttiği kaydedildi.

Bu gelişmelerin ardından Bursaspor Yönetim Kurulunun da dün akşam raporla ilgili toplantı yaptığı ve talep edilen savunmayı hazırlayarak bugün TFF'ye göndereceği öğrenildi.

 

Kaynak:DHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu