Yine PFDK, yine ceza!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Bursaspor'a ceza yağdırdı.

PFDK’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“1- BURSASPOR Kulübünün, 19.05.2019 tarihinde oynanan BURSASPOR – GÖZTEPE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 200.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI 122, 123, 124, 125, 126 nolu blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 35.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 60.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İğreniyorum bu taraftardan artık. Takımın en büyük düşmanı hakemler ya da TFF falan değil ahanda bu taraftar.

  29
 2. ben hangi maçtaydım anlayamadım. maçta taraftar sanki ağzını açıp bağırmış tezahürat yapmışta çirkin ve kötü söz söylemişmiş.
  ben o maçta ne takımın iki pası üst üste yapabildiğine nede taraftarın bu maça uygun yeri göğü inletecek şekilde bağırdığına şahit olmadım. Herkesin üstüne ölü toprağı serpilmiş gibiydi. Ne ŞANLI BURSASPOR a yakışır bir tezahürat yapıldı. Ne de bu rezillik karşısında tepki verilmesi gereken yerlere en ufak bir tepki verildi.

  12
  2
 3. BAKTILAR BUNLARIN SESİ ÇIKMIYOR HARAÇ KESMEYE DEVAM.bİR TANE KÜFÜRLÜ TEZAHÜRAT DUYMADIM STADDD.AYPTIR YAZKTIR

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu