Yine Harun!

Maçtan önce bir puan için “bu şartlarda iyidir” denilebilecek iken 85’te yenen gol gerçekten içimizi acıttı.

Bütün emeklere, dökülen tere, Harun Tekin’in müthiş performansına yazık oldu.

Lig beşinciliği yarışında önemli bir fırsat kaçırdı Bursaspor.

Bu sezon özellikle UEFA Avrupa Ligi’nde önemli işlere imza atan Osmanlıspor iyi bir kadroya sahip. Tek problemleri iyi bir golcülerinin olmaması diyebiliriz.

Teknik Direktör Mutlu Topçu için şanssız değerlendirmesi yapmıştık.

Görev aldığı 3 maçta takım 10 kişi kalmıştı. Dün de çok önemli eksikler nedeniyle bambaşka bir 11 sahaya çıkarmak zorunda kaldı.

Aziz’i sağ, Onur’u sol bekte, İsmail ile Şamil’i stoperlerde, Mert Örnek’i sağ, John’u sol açıktı, Deniz’i ileri uçta oynattı. Bir tek Merter-Faty ve Batalla üçlüsü yerlerinde görev yaptı,

İlk dakikalarda Osmanlı’nın üzerine gelmesiyle bocalayan yeşil beyazlılar oyuna ısınıp Deniz ve John ile kaleyi yoklarken, 38’de Musa’nın Batalla’ya yaptığı hareket sonrası kazanılan penaltı ilaç gibi geldi. Geçen hafta penaltı kaçıran Batalla kafasına aldığı darbe nedeniyle tedavi görürken, Deniz’in sorumluluk alıp topun başına geçmesi ve fileleri sarsması Bursaspor’un soyunma odasına 1-0 önde girmesini sağladı.

İkinci yarıya Luis Carlos-Aminu Umar değişimiyle yine etkili başlayan Osmanlıspor’un gol için her türlü varyasyonu deneyeceği belliydi. Mutlu Hoca’nın 61’de John-Del Valle ve 66’da Mert-Sercan hamleleri takıma katkı vermediği gibi her iki oyuncu da yine saç baş yoldurdu.

Regattin-Erdal ve Webo-Rusescu değişiklikleriyle Mustafa Reşit Akçay tüm kozlarını kullanırken, özellikle duran toplar Bursaspor’un kalesinde tehlike yarattı.

Belki 70’te Deniz önce kontrol edemediği topu ikinci hamlede Karcemarskas’ın suratına nişanlamasa işler daha kolay olabilirdi.

Son bölümde sahneye çıkan Harun Tekin önemli kurtarışlara imza attı. Taki 85’te İsmail’in bir türlü taca gönderemediği top kornere gidince Erdal Kılıçaslan’ın köşe atışında Numan’ın da kafa vuruşunu da çelen Harun daha ne yapsın? O topu savunma uzaklaştırabilmeliydi.

Bundan sonraki maçlarda da Mutlu Hoca’nın özellikle Onur ve Mert Örnek gibi gençlerde ısrar etmesini bekliyoruz.

Formayı hak edene vermeye devam hocam.

Erdal Akçay / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu