Yeniden varolma savaşı!

Ülkemizde teknik direktörlük mesleği ve bu mesleği özellikle büyük takımlarda icra eden kişiler her zaman medyanın ve kamuoyunun en çok ilgisini çeken konu olmuştur. Tek mağlubiyette başlayan veya kötü oynanan tek bir maçta yapılacak her türlü eleştiriden nasibini alan teknik direktörler için Türkiye’de çalışmak her zaman zordur.Ancak son yıllarda adı sadece başarılarla anılmasına karşın sürekli spekülasyonların merkezinde olan ve buna rağmen duruşunu asla bozmayan bir isim var. Bu isim elbette ki Hamza Hamzaoğlu. Hamzaoğlu henüz Galatasaray’dan ayrılmasının yankıları dinmeden Bursaspor ile yeni ve zorlu bir maceraya doğru adım atmaya hazırlanıyor. Süper Lig kariyeri boyunca başarıları ve duruşu ile adından söz ettiren Hamzaoğlu’nun şimdiki görevi her zaman yaptığı iş olan ‘olmaz denileni oldurarak’ Bursaspor’u yeniden ayağa kaldırmak.

HAMZAOĞLU, GİTTİĞİ HER YERDE DAMGA VURDU

Hamza Hamzaoğlu’nu bu seviyede başarılı ve tercih edilen bir hoca olmasının altında yatan temel etken teknik, taktik bilgisinden ziyade elindeki oyuncu grubuna aşıladığı karakter ve onlara duyduğu güven. Akhisar Belediyespor ile Süper Lig’e yükseldiği zaman Hamzaoğlu alışılagelmişin aksine Süper Lig’e çıkan oyuncuların yerini yenileriyle doldurmadı. Aksine takımın omurgasını bozmadan üzerine Gekas transferiyle takımın havasını koruyarak bu sayede başarıya ulaştı.Galatasaray’ın başına geçtikten sonra Prandelli döneminde unutulmuş Yasin Öztekin ve Emre Çolak gibi oyunculardan ekstra verim alarak şampiyonluğu yakaladı. Oyuncularına yaklaşımı ve onları kayıtsız şartsız savunmasıyla bilinen Hamzaoğlu abartılı ve şaşalı transferler yerine elinde olana en uygun oyun planını kurgulayıp yılmayan bir takım yaratma mentalitesine sahip. Bu mentalitesi şuan Bursaspor için biçilmiş kaftan olduğunun ispatı.

İKİ TARAF İÇİN DE EN DOĞRU ZAMAN

Bursaspor ligin şüphesiz ki büyük takımlarından ve şuan bulunduğu konum Bursaspor’un hakettiği yer değil. Hamza hocanın gelişi takıma ve şehre olumlu bir hava katacaktır. Türkiye’deki her takım taraftarınca duruşu ile takdir edilen şampiyon hocanın Bursa’ya katacağı tek şey olumlu hava olmayacaktır. Kısa süre önce kadrodışı bırakılan Josue ve Stoch’tan bile verim alacağını düşündüğüm Hamza Hamzaoğlu daha önce milli takımdan tanıdığı Mert Günok, Emre Taşdemir ve Serdar Aziz gibi oyunculara daha fazla sorumluluk vererek takımın ayağa kalkmasını sağlayacaktır.

Gittiği her yerde adı başarı ile anılan Hamza Hamzaoğlu, başarı için daha önce hiç olmadığı kadar istekli. Özellikle zamanlama açısından oldukça doğru bulduğum bu hamleyi daha da değerli kılan Bursaspor’un da Hamza hocanın da birbirlerine en çok ihtiyaç duydukları anda bir araya geliyor oluşları. Bursaspor, Hamza hocaya Galatasaray’ın tanımadığı özgürlüğü tanırsa bu sene ligi rahat bir yerde bitirip seneye şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olabilir. Hamza Hamzaoğlu artık Bursaspor’da ve Türkiye’nin en iyi teknik direktörlerinden biri olduğunu ispat etmek için gereken her şeye sahip.

Goal.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu