UEFA’dan çok ağır “kredi” yükümlülüğü

Konuyla ilgili Bursa Hakimiyet’in elde ettiği bilgilere göre kredinin sözleşmesinde UEFA’nın belirlediği Finansal Fair-Play hükümleri geçerli olacak. Bu şu anlamı ifade ediyor: Bundan böyle yöneticiler kulübe katkı payı altında para koyamayacak. Yöneticilerin bundan önce koydukları para için de önemli maddeler sözleşmeye eklendi. Yöneticiler kredi ödemesi süresince daha önce koymuş oldukları paraları belirli bir süre geri alamayacak.

GELİR OLURSA GERİ ÖDEME VAR

Yöneticilerin daha önce kulübe verdikleri paraları alması için kulübün gelir elde etmesi gerekiyor. Yöneticiler ancak kulüp bir gelir elde ederse daha önce koydukları paraları geri alabilecek. Bunu da tek seferde değil, taksitler halinde hesaplarına geçirebilecek. Kulübün ödemelerde önceliği kesinlikle kredi taksitleri olacak. Sözleşmede yazan dikkat çekici bir başka madde de kredinin kullanımıyla ilgili. Yöneticiler hiçbir suretle kullanılan krediden kendileri için bir para ayıramayacak, yani kredi parası sadece sözleşme şartlarına uygun kullanılacak. (Süha GÜRSOY)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu