UEFA’dan Bursaspor’a Frey ihtarı!

Mali anlamda zor günler geçiren Bursaspor’da Sebastien Frey krizi bir kez daha patlak verdi. Yeşil beyazlı kulübün sezon başında karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığı Fransız kaleci alacaklarının ödenmediği için daha önce kulübe ihtar çekmişti. 850 bin Euro karşılığında sözleşmesi fesih edilen Fransız kaleciye Recep Bölükbaşı yönetimi tarafından 2 ay hiçbir ödeme yapılmamış ve Frey de sözleşmesinde yazan koşulları uygulamasını istemişti. Bilindiği gibi Bursaspor yönetimi 850 bin Euro’yu 10 taksit şeklinde ödemeyi taahhüt etmiş ve bu şekilde bir anlaşma yapılmıştı. 

ŞARTLAR YERİNE GELMELİ

Frey’e ödenmeyen bu miktarlar sonucu UEFA, Bursaspor’a bir yazı gönderdi. Futbolu bırakan Frey’e paranın tamamının ödenmesini istenirken, şartların yerine gelmemesi durumunda yeşil beyazlı kulübün yeni bir ceza ile karşı karşıya gelmesinin gündemde olduğu belirtildi. Frey’le yapılan anlaşmada ‘2 ay para ödenmediği takdirde anlaşma bozulur ve oyuncuya daha önce aldığı miktar ödenir’ şeklinde bir madde bulunuyor. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu