Türkiye bizi konuşuyor!!..

Bursaspor Kulübü tarihinde görüşmemiş olaylarla karşı karşıya kalıyor. Her gün yeni bir kriz patlak veriyor. Sezon başından bu yana pamuk ipliğine bağlı olan başkan taraftar ilişkileri Kayserispor maçının sonrasında yaşanan kavga skandalıyla tam anlamıyla kopmuş durumda. Erkan Körüstan'ın Teksas tribün lideri Selim Kurtulan ile tekmeli-sinkaflı kavgaya tutuşması Türkiye gündemine oturdu. Bu olay Bursaspor'un puandan öte, ciddi anlamda prestij kaybetmesine neden oldu.

 

20 MAYIS'TA KONGRE

Camianın her maç sonunda sokağa döküldüğü, deplasman dönüşlerinde protestoların ardı arkası kesilmediği bu ortamda yönetim kurulunun nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu oldu. Kayseri dönüşü yapılan toplantıda genel kurul tarihi kısmen belirlendi. Bursaspor Kongre üyeleri 20-27 Mayıs tarihlerinde sandık başına gidecek. Şimdi akıllarda tek soru var. Yaşananlardan sonra Erkan Körüstan'ın güven tazeleyip tazelemeyeceği. Bu konu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

 

DİVAN SESSİZ

Sezon başından itibaren tüm bu olaylar karşısında sessiz kalan Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu'nun Kayseri'deki skandalı şu ana kadar görmezden gelmesi de dikkatlerden kaçmadı. Camia, yılda dört kez üyelerini toplantıya davet eden Divan Başkanlık Kurulu'nun bir an önce olağanüstü gündemle bir araya gelmesini bekliyor. Geçmiş dönemde yaşanan hemen her krizde açıklamada bulunan ve sağduyu çağrısı yapan Divan Başkanlık Kurulu'nun bu kez nasıl bir tutum sergileyeceği merak ediliyor.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu