Toplantıdan “Güven tazeleyin” kararı çıktı!

Toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,Bursaspor Kulübü eski Başkanları Recep Günay, Fikret Üstenci, Remzi Cinoğlu, Kani Şen, Kadir Şankaya, Murat Gülez, Ali Karasu ile eski yönetici Atilla Kurtçu ve Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç katıldı. 

Toplantıda Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç de hazır bulundu. Hizmete yeni giren Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasında gerçekleştirilen toplantı bir saat 15 dakika sürdü. NİHAİ KARARI KENDİLERİ VERECEKToplantıda Recep Altepe’nin, kişilerin arkasında değil, Bursaspor’un yanında olduğunu söylediği, “Bugün de yarın da Bursaspor’un destekçisi olacağız. Kişilerin değil, Bursaspor’un yanındayız” ifadelerini kullandığı bildirildi. Zirvenin detaylarını ise Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç aktardı. Sevinç, “Toplantıda Bursaspor’un taraftar ve yöneticilerin yanı sıra camia olarak kenetlenmesi gerektiği ön plana çıktı. En önemlisi de yönetimin bir güven tazelemesi gerektiği düşüncesini ortaya koyduk. Sayın başkan Recep Bölükbaşı’na da burada alınan kararı aktaracağım. Nihai kararı kendisi verecektir” diye konuştu.  BU BORÇLAR NASIL OLDU ?Bursaspor’un borcunun son zamanlarda hızla yükselmiş olmasının gündeme geldiğini belirten eski başkanlardan Ali Karasu, “15 Mayıs 2015’te düzenlenen genel kuruldan sonra Bursaspor’un 170 milyon TL olan borcu şu anda 270 milyon TL. 100 milyonluk bir artış var. 5 ayda bu borcun nasıl oluştuğu konuşuldu. Bu durumla ilgili yönetimden bir açıklama alınması gerektiği üzerinde duruldu. Taraftarların küfür etmemesi gerektiği konuşuldu. Bursaspor tarihinde borçların ilk defa nasıl bu kadar yükseldiğini ele aldık” ifadelerini kullandı.ISRAR ETMENİN ANLAMI YOKBursaspor’un geleceği hakkında görüşüldüğünü belirten bir diğer eski başkan Kani Şen de, “Bulunulan durumdan çıkmak adına ileri dönük nasıl uygulamalar yapılabileceğini paylaştık. Ortak alınan karar sonucunda da Bursaspor yönetiminin bir güven tazelemesi gerektiği düşünüldü. Son zamanlarda görülüyor ki seyirci kulübe karşı sırtını döndü. Buna bir çare bulmaya çalıştık. Yönetim iyi niyetli çalışıyor ama olmayınca da ısrar etmenin bir anlamı yok. Bizim önerimiz bu yönde ama tabii ki kendileri bilir” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu