Timsah Kafası’nda büyük sorun!

Son dönemde Timsah Arena‘nın kafa bölümünde hummalı bir çalışma söz konusu ancak bu çalışma pek hayra alamet görünmüyor. 

Stadın en önemli özelliklerinden birisi olan Timsah Kafası yapımı maalesef bitirilemeden stadyum açıldı ve yine bu özelliğin eksikliği nedeniyle stadyumdaki diğer eksiklikler de göz ardı ediliyor. Konumuz diğer yarım kalan işlerin aksine Timsah Kafası’nın yapımında yaşanan süreç olacak.

Taraftarın en büyük korkusu yapımı son dönemlerde hız kazanan Timsah Kafası kısmının projedeki gibi olup olmayacağı. Kimi taraftarımız bu figürün yapılamayacağını ve Timsah Kafası yerine ‘Kaplumbağa kafası’ veya ‘Solucan kafasına’ benzer bir durumun ortaya çıkacağı korkularının olduğunu yer yer belirtilmekte. 

Bursasporluyuz.org olarak bu durumu en başından bir değerlendirelim istedik.

Projede yer alan görselleri incelediğimizde şu anda yapılan üst çene kısmının ilk proje ile bir alakası olmadığı görülmekte. Projede yer alan ‘uzay çatı’ modeli ile yapılması gereken üst çene kısmı şimdilerde değişik bir teknikle yapılıyor.

Bu yapılan çalışmada kafalarda ‘Yine mi’ hayal kırıklığı olacak sorularını akla getirirken projeye maddi anlamda yaşanan kriz nedeniyle bağlı kalınılamadığını akıllara getiriyor. Verilen sözlerin tutulmadığı, hep ötelenen ve ikinci palana atılan bu camiaya yapılacak en büyük kötülüklerden birisi bu projenin simgesinin taraftarımızın korkuları gibi olmasıdır.

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu