Teksas’tan Açıklama

Başkan Erkan Körüstan ve beraberindeki Bursaspor Yönetim Kurulu'na,

"Bursaspor koşacak, hep koşacak" dediniz. Haziran ayında, oylarıyla göreve geldiğiniz Bursaspor camiasına verdiğiniz sözlerin en önemlisi buydu. Bursaspor, koşmak bir yana dursun, 9 ayda kimsenin tahmin edemeyeceği ölçüde geri gitti. Biz bunu görüyoruz. Biz tepkisiz kalamayız. "Hayaller gerçek olacak, Bursaspor şampiyonlukların takımı ve bir dünya markası olacak" dediniz. Dağıttığınız tanıtım kitapçığının kapağında yazan buydu. Hayallerin gerçek olması bir yana, kabus gibi geçen o eski günlere dönme yolunda adım adım ilerliyoruz. Şampiyonlukların takımı olmayı bırakın, -6 averajla, ligde maç fazlasıyla 11'inci basamakta kendine yer bulan bir Bursaspor yarattınız. Bir dünya markası olmak şöyle dursun, takımın Türkiye'deki itibarını bile neredeyse iki paralık ettiniz. Biz bunları görüyoruz. Biz sessiz kalamayız. Seçimden önce taraftarla bir araya geldiğinizde stadyum konusunda kesin bir dille olmasa da "Gelirleri alacağız" dediniz. Şimdi durup baktığımızda, stadyumun kapı isimlerinin, tribün isimlerinin satışa çıkarıldığını ve bunu satanın belediye olduğunu duyuyor, görüyoruz. Biz buna da seyirci kalamayız. "Bursaspor Bursasporlular'ındır" şiarına sahip çıkacağınızı, kulübü çalışmayanlardan arındıracağınızı söylediniz. O da olmadı.  

Kurumsal bir Bursaspor isteğimizi yerine getirmek için canla başla çalışmaya söz verdiniz. "Profesyoneller gelecek" dediniz. Yapmadınız. Tek bir şeyde profesyonelleştiniz; camiayı kutuplaştırmada. "Çifte üyeler gidecek" dediniz. Giden görmedik. Gitmeleri için çalışanınızı da göremedik.

Taraftarla sıkı ilişkiler, taraftar kurulları vadettiniz. Sıkı ilişki ve sağlıklı iletişim anlayışınızın tekmelerden, davalardan ibaret olduğunu bilmiyorduk. Biz çok ötekileştirildik, biz çok çektik, ama hiçbirine sessiz kalmadığımız gibi buna da sessiz kalacak değiliz.

Şunu biliniz, bizim lugatımızda bir kişi veya grup hakkında kanaat getirmek için söyledikleri ve yaptıklarının tutarlı olup olmadığına bakılır. Biz, sizlerin seçimden önce vadettiğiniz Bursaspor ve bugünkü Bursaspor'a baktığımızda çok net bir kanaate sahibiz ve bu kanaatimiz, aylar önce de söylediğimiz gibi istifa etmeniz gerektiğini söylüyor. Peki ya siz istifa etmek için hala neyi bekliyorsunuz?

Ligdeki puan farklarının azlığı ve bu farkların çabuk kapanabilecek halinden güç alarak eleştirilere kulak asmamaya, yanlışlarınızda ısrar etmeye ve sizi istifaya çağıran herkesi tabiri caizse Bursaspor'un önünde engel olarak görmeye devam ediyorsunuz. Ama olmaz. Bu ısrarınız son derece yanlıştır. Soruyoruz, bu neyin inadıdır? İSTİFA, HEMEN, ŞİMDİ!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu