Tek Sorumlu Biz Değiliz

Üç çalıştırıcı da Yeşil Beyazlı kulübe hizmet için çabaladıklarını ancak sözleşmelerinin tek taraflı olarak haksız bir şekilde son verildiğini belirterek görevlerine devam etmek için hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

 

Bursaspor'da görevlerine son verilen Turan Şen, Ali Aköz ve Ayvaz Öztürk Bursa Hakimiyet'e önemli açıklamalarda bulundu. Üç çalıştırıcı da 'tek suçlu biz değiliz' derken, günah keçisi ilan edildiklerini ve görevlerine devam etmek için hukuki yollara başvurduklarını söyledi. İlk sözü alan Turan Şen, Başkan Erkan Körüstan'ın sözlerinden yola çıkarak; "Başkanımız maçtan önce bize telefon edildiğini ancak buna rağmen Furkan Soyalp'i oynattığımızı söyledi. Benim öğrenmek istediğim şu var; Başkanımıza futbolcunun cezalı olduğunu kim söyledi, kime telefon etmişler, o kişi niye bize haber vermemiş? Bu sorulara yanıt bulunmasını istiyorum" açıklamasını yaptı.

 

BİZE UYARI GELMEDİ

Belgede Başbanışman Alpay Şar, kulüp avukatı Jale Demir, Danışman Ayhan Barışıcı, Altyapı Sorumlusu Yalçın Gündüz'ün imzası olduğunu söyleyen Şen; "Burada bir hata varsa hepimiz suçluyuz" açıklamasını yaptı.  Başkan Körüstan'ın söylediği gibi herhangi bir konuda uyarı almadıklarını sözlerine ekleyen Turan Şen; "Bize öyle bir uyarı alsak zaten oynatmayız. Furkan'ı 4 karşılaşmada zaten oynatmamışız. Benim hedefim oyuncu yetiştirmek, maç kazanmak değil. Şampiyon olsam ne olur? Çift sarı karttan oynatma olsa sorumlu sadece ben olabilirim. Ancak bu konuyu çözemeyebiliriz. Ben teknik direktörüm" dedi.

 

KASIT ARIYORUM

"Hukuki yollara tabii ki başvuracağız" açıklamasında bulunan Turan Şen; "Siz benim gibi bir adama bunu yapamazsınız. Ben burada kasıt arıyorum. Burada hata var ama herkeste hata var. Onlar görevlerine devam ediyorsa biz de devam etmek istiyoruz. Siz beni en ufak hatada yok etmeye çalışırsanız art niyet ararım" ifadesini kullandı. "Yöneticilik ayrı bir sanattır" diyerek sözlerine devam eden Şen; " Yönetici biraz daha soğukkanlı olacak. 15 yıl aralıksız Bursaspor'a hizmet etmişim. Ben başkan Erkan Körüstan'ın farklı yönlendirildiğini düşünüyorum. Kimse kusura bakmasın bir Turan Şen daha yok" açıklamasında bulundu.

 

İKİ KİŞİLİK EKİP OLMAZ

Bursaspor'a hem futbolcu hem de antrenör olarak hizmet veren Ali Aköz de "En rahatsız olduğumuz konu savunmamızın istenmemesi" dedi. Aköz; "Bize hiçbir şey sormadılar. Uzun süre Bursaspor'a hizmet vermişiz. En azından buna saygı gösterilip çağrılabilirdi. Ayrıca ben Turan hocanın yardımcısıyım. Beni de ekibe dahil edip 'Ali de gitsin' demelerini anlamıyorum. Çünkü ekipte sadece iki kişi yok" dedi. Ayvaz Öztürk de "Benden savunma istediler, hatta 'senin savunma yapmana bile gerek yok' dediler. Kulüpte bu işlerle uğraşan Ramazan Köksalan'ın arkadaşımızın suçlu olduğunu söylediler. 15 gün sonra hocalarımızın bu olayıyla birlikte 'sen de istifa et, git' dediler"diye konuştu.

 

Savunma istenmedi

Kendilerinden savunma istenmediğini açıklayan Turan Şen; "İstense farklı olurdu. Sıkıntı da buradan başlıyor. Başkanın yanındaki insanlar zannediyorum yanlış yönlendiriyorlar. 'İstifa edin' dediler. Bu belge 5 kişiye gitmiş. Burada hocalar en son hatalıdır. Kulüp idaresinin hatası var. Fakat 4 sarı karttan cezalı duruma düşseydi hatalı ben olurdum. Bunu kabul ediyorum. Bu hatanın bir an önce çözülmesini istiyoruz" açıklamasında bulundu.

 

Gözden kaçan detay

Genç oyuncu Furkan Soyalp, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 18 Kasım 2013'de oynanan Boluspor karşılaşmasında gördüğü ikinci sarı kartın ardından hakeme yönelik hareketi sebebiyle 4 resmi müsabakadan men cezası almış, açıklamada; "Cezanın infazının çift sarı kart görmesi nedeniyle oynamaması gereken ilk müsabakayı takiben başlatılmasına" ibaresi yer almıştı. Ancak Furkan'ın bu ibare gözden kaçırılarak bir maç önce sahaya çıkması, A2 Takımı teknik direktörü Turan Şen ile yardımcısı Ali Aköz'ün görevlerinin sona erdirilmesine sebep olmuştu.

 

Yazılanlar bizi üzdü

"Sözleşmenin tek taraflı feshinde maddi manevi zarara uğratmasına, kulübün itibarının zedelenmesine maddeleri var. 1975 yılından bu yana Bursaspor'un içerisindeyim ve hiçbir zaman böyle bir şey yapmadım" diyerek tepkisini ortaya koyan Ali Aköz; "Bizim tek hedefimiz Bursaspor'a yakışır oyuncular yetiştirmek.  Yazılanlar daha fazla üzüyor bizi. Çağırsalar; "Bir hata yaptınız, işinizi bırakmanızı istiyoruz" deselerdi zaten bunu yapardık" ifadesini kullandı. 

 

Erteleme sıkıntısı

4 Ocak'ta Beşiktaş U14 maçı U15'in başındaki Yılmaz Burul'un futsalda karşılaşmaları olması sebebiyle ertelenmişti. Burul ile konuşan ve Vakıfköy'de lisans, sicil, evrak işlerini yürüten Ramazan Köksalan, TFF'ye başvurup karşılaşmanın tehir edilmesini istedi ve bu da kabul edildi. Ancak U14 takımının antrenörü Ayvaz Öztürk bilgilendirilmedi. Transfer edilen ve 8 Ocak'ta tescili yapılan Yasin Berkay Yalçın 11 Ocak'ta erteleme maçında oynatılması ise Öztürk’ün sıkıntı yaşamasına sebep oldu. Ayvaz Öztürk konu ile ilgili; "Ramazan Köksalan'a '11'indeki maça götürebilir miyiz?' diye sordum. 'Hiçbir sıkıntı yok' diye cevap geldi. Sormama rağmen 'götürebilirsiniz' cevabı almışım, daha ne yapabilirim" açıklamasını yaptı. 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu