Taraftara Yeni Bir Fatura Çıktı!..

Bursa'da, 7 Mayıs 2011'de Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor ile Beşiktaş arasında yapılması gereken maç öncesi çıkan ve taraftarların karıştığı olaylarda, polislerin zarar gören kask ve cop gibi demirbaş eşyalarının 16 bin 34 lira tutarındaki bedeli, aralarında Bursaspor Kulübünün merhum başkanı İbrahim Yazıcı'nın da bulunduğu 42 kişiden talep edildi.

 

Sanık avukatlarından Serkan Silacı,  yaptığı açıklamada, olayların ardından çok sayıda yeşil-beyazlı taraftar dışında o dönemin Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Avukatı Öztürk Yazıcı, Kulüp Genel Müdürü Osman Nuri Biçer'in de aralarında bulunduğu kişiler hakkında davalar açıldığını hatırlattı.

 

Bu davalardan birinin, İçişleri Bakanlığı tarafından olaylar sırasında polislerin zarar gören demirbaş eşyalarıyla ilgili açıldığını anlatan Silacı, "Bursaspor taraftarlarının olaylar sırasında polislerin kask ve cop gibi demirbaş eşyalarını tahrip ettiği iddia ediliyor. Bakanlık, polislerin zarar gören demirbaş eşyalarının 16 bin 34 lira tutarındaki fatura bedelini, Bursa 2. Asliye Ceza Mahkemesinde açtığı davada, aralarında merhum Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da bulunduğu 42 kişiden talep ediyor" dedi.

 

Silacı, Bursa 2. Asliye Hukuk Mahkemesindeki davanın 4. duruşmasının görüldüğünü, 5'inci duruşmasının ise gelecek ay yapılacağını dile getirdi.

 

Davanın reddedilmesini beklediklerini ifade eden Silacı, "Çünkü bu dava 2. Ağır Ceza Mahkemesinin kararına dayalı açılmış bir dava. 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava, beraatle sonuçlanmıştı" diye konuştu.

 

İçişleri Bakanlığının, olaylarda yaralanan 73 polis memuruna ödediği 195 bin liralık tazminatın 94 taraftardan tahsiline yönelik de bir dava açtığını anımsatan Silacı, bunun görülmeye başlanmadığını sözlerine ekledi.

 

Bursada Bugün

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu