Takımın en değerlisi o…

Bursa.comSpor Toto Süper Lig yaş ortalaması 27.4 olurken yeşil-beyazlı takım bu sezonki 26.8’lik yaş takım ortalaması ile ligin en yaşlı 7. takımı olarak yer aldı.

EN YAŞLI BİLAL

Bursaspor’da forma giyen en yaşlı futbolcu ise 33 yıl 8 ay 27 gün ile Bilal Kısa olurken onu 33 yıl 8 ay 27 gün ile Sivok ve 33 yıl 2 ay 5 gün ile de Pablo Martin Batalla takip etti.

30 YAŞ ÜZERİ 7 OYUNCU

Bursaspor’un kadrosunda 30 yaş ve üzerinde tam 7 futbolcu yer alırken bunlar isimler Bilal Kısa (33), Sivok (33), Batalla (33), Erdem Özgenç (32), Merter Yüce (32), Şamil Çinaz (31) ve Faty (30) oldu.

EN GENCİ ATABERK

Takımın en genç oyuncuları ise 17 yıl 7 ay 16 gün ile Ataberk Dadakdeniz olurken onu 19 yıl 11 ay 21 gün ile Kubilay Kanatsızkuş, 20 yıl 1 ay 9 gün Ertuğrul Ersoy ve bir gün farkla 20 yıl 1 ay 8 gün ile Mert Örnek takip etti.

YABANCILAR

Bursaspor A Takım kadrosunda bulunan Sivok (Çek Cum.) Jovic (Slovenya) Jorquera (Şili), Batalla (Arjantin), Del Valle (Venezuela),  Faty (Fransa, Senegal), Josua John (Hollanda, Aruba), Deniz Yılmaz (Azerbaycan,Türkiye), Aziz Behic (Avusturalya, Türkiye) ve Stancu (Romanya) takımının yabancı oyuncuları oldular.

ÇİFT PASAPORTLULAR

Takımda çift pasaport taşıyan futbolcular ise Aziz Behic (Avusturalya, Türkiye), Faty (Fransa, Senegal), Şamil Çinaz (Almanya, Türkiye), Deniz Yılmaz (Azerbaycan,Türkiye), Furkan Özçal (Almanya, Türkiye), Josua John (Hollanda, Aruba), Sinan Bakış (Almanya, Türkiye) oldu.

EN DEĞERLİ İSİM HARUN

Takımın en değerli oyuncusu 4,50 mil. € ile Bursaspor’un milli eldiveni Harun Tekin olurken onu 3,50 mil. € ile Aziz Behic ve Yonathan Del Valle takip etti.

EN ÇOK HARUN OYNADI

Bu sezon Bursaspor’da en çok forma giyen oyuncu 25 maç ile tüm karşılaşmalarda forma giyen Harun Tekin olurken Batalla ve Aziz Behic 24 karşılaşma ile başarılı eldiveni takip eden isimler oldular.

KRAL BATALLA

En golcü isim Batalla (7), Kubilay (5), Cristobal Jorquera ve Deniz Yılmaz (4) olurken takımda asist krallığında Batalla (5) Josua John ve Del Valle (2) yer aldılar.

EN AGRESİF İSMAİL

İsmail Konuk 7 sarı 2 kırmızı kart ile takımın en çok kart gören futbolcusu oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu