Sürpriz Arena açılışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dahaİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu günlerden beri Bursa’ya ilgi gösterdiği ve değişik programlarla sık gelmeye özen gösterdiği biliniyor.

Nitekim…

Merinos fabrikasının kapanma kararı sonrasında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı olanrahmetli Hikmet Şahin’e tesisi ve arazisini“Londra’daki ünlü Hyde Park gibi olsun” şeklinde proje önererek verdi.

Yine…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe 2009 yerel seçiminde büyük ve modern stat vaat ettiğinde de yakından ilgilendi. Havadan kent turu atıp stat yerini bizzat önerdi, yapımı için de bütçeden kaynak aktardı.

İşte…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın böylesine yakından takip ettiği, Büyükşehir Belediye Stadyumu inşaatı bitti. Gerçi çevre düzenlemesi ve stat dışında yapılacak bazı işler var, ama stat futbol oynanabilecek duruma geldi.

Bu nedenle…

Bursaspor’un durumuna üzülmekle birlikte, Bursa kamuoyu yeni stadyumun ne zaman açılacağını merak ediyordu ki, sürpriz haber dün akşam saatlerinde Ankara’dan geldi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunun Timsah Arena olarak benimsediği Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu açmak üzere Bursa’ya geliyor.

Ancak…

Duyduğumuz kadarıyla açılış ya da Cumhurbaşkanı programı ile ilgili tarihte şu an için küçük birpürüz var.

Çünkü…

Bursa açılış için 19 Aralık Cumartesi gününü önermiş. Tarih başlangıçta uygun bulunmuş, ancakCumhurbaşkanı için bir başka program ortaya çıkmış.

O nedenle…

Ankara ve Bursa hattında şu günlerde yeni bir tarih üzerinde çalışılıyor.

Haberi duyunca aradığımız Ankara’daki dostumuz, “Cumhurbaşkanının yeni stadyum açılışını yılbaşından önce yapmak istediğini” ifade etti.

Hatta üstünde durulan tarihleri de söyledi:

“Cumhurbaşkanı için 20 Aralık Pazar, 21 Aralık Pazartesi ya da 22 Aralık Salı tarihleri de gündemde. Açılış tarihi bu 3 günden biri olacak.”

Bir şey daha ekledi:

“Cumhurbaşkanı gittiği illerde işadamları ve sanayicilerle birlikte olmaya önem veriyor. Onun için, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın geleneksel Ekonomiye Değer Katanlar ödüllerinin verileceği geceye de katılacak.”

Kısacası…

Yıl bitmeden Bursa’ya gelmek isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminde şu an için Timsah Arena açılışıyla BTSO’nun ödül töreni var.

 

Ahmet Emin Yılmaz / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu