Spor Lisesi yapılıyor

Bursaspor’un can damarı Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’dir. Hem Türkiye’nin hem de Bursa’nın göz bebeğidir. Futbolcu fabrikası gibi çalışır. Bugüne kadar bir çok oyuncuyu Türk futboluna kazandıran bu tesislerde önemli bir eksik vardı. Hep dilendirilen ama bir türlü hayata geçirilemeyen Bursaspor Spor Lisesi.

Başkan Ali Ay ve yönetimi kararlı. Bu proje için Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Turan kolları sıvadı. Daha önce tesislerin hemen altında bulunan 62 dönümlük arazinin Bursaspor’a kazındırıldığı söylenmişti. Milli Emlak’a ait bu arazi henüz kulübe geçmemiş. Yıldırım Belediyesi ve ardından Ankara’da atılması gereken imzalar var.

Başkent ayağında Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de devrede. Prosedür işlerini yakından takip eden Ali Turan, “bu sene bir aksilik olmaz ise spor lisesinin temelini atarız” diyor.

Bölükbaşı yönetiminde küstürülen sayın Turan, bu kez çok daha istekli. Bu projeye tüm kentin sahip çıkıp destek vermesi gerekiyor. Hayatta insana tek kaybettirmeyen şey eğitim. Ne kadar çok yatırım yaparsanız o kadar fazla karşılığını alıyorsunuz.

Lise, Bursaspor altyapısı için milat olacaktır. Okul ile tesisler arasında mekik dokuyan ve eğitim hayatlarında eksikler oluşan genç kramponlar için bu lise nimet. Koordineli olarak yürütülecek işbirliği sonrası ortaya çok daha verimli ve donanımlı öğrenci/oyuncular çıkacaktır. Ancak ve ancak Avrupa futbolunu bu tür yatırımlarla yakayalayabilirsiniz. Özellikle son 5 yılda o kadar gereksiz transferle yapıldı ki, milyon Euro’lar havaya uçtu gitti. Ay yönetiminin bence Bursaspor’a en büyük hizmeti bu lise olacaktır.

Cevdet Altınel / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu