Sorunlu Transferler!..

Aldığı istikrarsız sonuçlarla bir türlü taraftarını sevindiremeyen Bursaspor'un bu sezon kadrosuna kattığı 15 futbolcu da, "İşte transfer bu" dedirtmedi. Menajer kökenli sportif koordinatör Barış Güçlü'nün önderliğinde Yeşil Beyazlı kulüp 15 transfer yaptı. Sezon başında Colin Kazım, Sebatien Frey, Taye Taiwo, Renato Civelli, Şamil Çinaz ve Yasin Pehlivan'a Yeşil Beyazlı formayı giydirdi.

9 TRANSFERE RAĞMEN

Yapılan bu 6 transfer Bursaspor'u istenilen noktayı çıkartamayınca devre arasında adeta transfer şov vardı. Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Bekir Yılmaz, Fernandao, Caja, Onurcan Piri, Taşkın Çalış, Ethem Pürgil ve Oğuzhan Aynaoğlu transfer edildi. Sezonun ilkyarısı 10. sırada tamamlayan Bursaspor, ikinci devrenin geride kalan 8 haftasında yine bekleneni veremedi.

ESPRİLERE KONU OLUYOR

Sezon başında yapılan Colin Kazım transferinden büyük yara alan ve bu oyuncuyu henüz uzun yıllar kontratı olmasına rağmen kadro dışı bırakan Bursaspor'da Taiwo ilk 18'e girmekte zorlanıyor, Civelli'nin yaptıkları tartışılıyor, Frey gelecek sezon düşünülmüyor, Şamil esprilere konu oluyor, Yasin Pehlivan ise ortalarda görünmüyor.

MUMLA ARATIYORLAR

Devre arası transferlerinde de istenilen kan bulunamadı. Taşkın Çalış, Ethem Pürgil ve Onurcan Piri'nin adı sanı duyulmazken, Oğuzhan Aynaoğlu Yeşil Beyazlı formanın henüz ağırlığını kaldıramadı. Sercan Yıldırım ve Volkan Şen transferleri geçmiş yılları mumla aratmaya devam ediyor. Caja ve Bekir Yılmaz da zirve mücadelesi verecek Yeşil Beyazlı takımın derdine derman olmakta güçlük çekiyor.

EURO’LAR HAVADA UÇUŞUYOR

Fernandao ise mücadelesi ile takdir toplarken henüz rakip ağları 4 kez havalandırması ve kaçırdığı pozisyonlarla kafalarda soru işareti bırakmaya devam ediyor. Milyon Euro’ların havalarda uçuştuğu 30 yaş üstü futbolcularla uzun yıllar sürecek kontratların imzalandığı Bursaspor Kulübü'nde başarının da bir türlü gelmemesi taraftarı büyük üzüntüye sevk ediyor. 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu