Seninle gurur duyuyoruz!

A Milli Takım'da maç ve futbolcu izleme teknik komitesinde görev yapan Bursaspor'un eski kaptanı ve antrenörü Adnan Örnek, Bursa'nın gururu oldu. Futbol Federasyonu tarafından açılan UEFA Pro-lisans güncelleme kursunu başarıyla tamamlayan Örnek, Bursaspor'un teknik patronu Ertuğrul Sağlam ile birlikte dünyanın her yerinde geçerli olacak diplomaya sahip oldu.

Kimler yok ki?

Futbol Federasyonu bünyesinde görev yaptıkları için iki etap üzerinden gerçekleştirilen kursta Adnan Örnek'in yanı sıra Raşit Çetiner, Engin İpekoğlu, Rasim Kara, Özer Yurteri ve Turan Sofuoğlu gibi daha önce Bursaspor'da teknik adamlık yapmış ve futbol oynamış isimler de yer aldı. UEFA'nın 2006 yılında başlatığı JIRA projesi kapsamında teknik direktör ve eğitimci eğitimlerine getirdiği standartlar, 53 ülkeyi kapsıyor. Kurslar sonunda UEFA lisansı alan teknik direktörler, üye ülkelerin en üst liglerinde çalışma imkanı buluyor.

 

Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu