Satmıyorum Demekten Bıktım!..

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Volkan Şen ve Sercan Yıldırım dahil hiçbir futbolcuyu satmayacaklarını açıkladı.

 

Takıma devre arasında yapılacak takviyelerle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Yazıcı, "Daha hiçbirşey netleşmedi. Biz zaten daha önce de hiçbir zaman netleşmeden kimseyle paylaşmadık. Şu anda tabii ki devam eden çalışmalarımız var. Bunları netleşince açıklayacağız" şeklinde konuştu.

 

Yazıcı, takımda bulunan yıldız futbolcular ile ilgili çıkan transfer haberleriyle ilgili ise şunları söyledi:

 

"Satılık oyuncumuz yok. Benim ağzımdan çıkan laf önemli. Biz kodrumuzu bozmayacağız. Sezon sonuna kadar Sercan ve Volkan dahil hiçbir futbolcumuzu satmayacağız. Hocanın ağzından, benim ağzımdan defalarca açıklamasını yaptık. Bunu neye dayandırarak gündeme getiriyorlar anlamakta zorluk çekiyorum."

 

SEÇİM ÖNCESİ TEPKİ MESAJI

Öte yandan Bursaspor'da yapılacak olağanüstü kongrede yönetim kadrosunda değişiklik yapmadan seçime girdiklerini ifade ederek, "Bunda verilen bir mesaj var. Bu bir tepkidir" dedi. Yazıcı, yeşil beyazlı takımın ligin ikinci yarısındaki hedeflerini ve transferle ilgili bilgi de verdi.

 

Bursaspor'un 9 Haziran 2009'da yapılan ve İbrahim Yazıcı'nın tekrar başkan seçildiği kongre için eski başkanlardan Recep Günay iptal davası açmış ve yerel mahkeme bu kongreyi iptal etmişti. Yeşil beyazlı yeni yönetim bunun üzerine Yargıtay'a başvurmuştu. Yazıcı yönetimi Yargıtay'ı beklemeden kongre kararı almış, Yargıtay'dan ise davayı Bursaspor lehine bozma kararı çıkmıştı.

Alınan kongre kararını istekli bir biçimde almadıklarını belirten Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı Doğan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Ben istedim ki bu gibi şeylere tüm şehir tepki koysun. Şu anda biz kongreyle değil, başka şeylerle uğraşmamız gerekiyordu. Bu kongrede bir tek kişiyi yerinden oynatmadık. Kadrolarımızı muhafaza ederek aynen seçime gidiyoruz. Bunda verilen bir mesaj var. Bu bir tepkidir. Ben neden yapıyorum bu kongreyi? Mahkemelerle bir sürü şeylerle uğraşıyoruz. Çok konuşanlar tenkit edenler vardı, ama bir tek kişi aday olarak çıkmadı. Bırakmayı düşündüm. Bursaspor'un bir kaosa girmemesi, zirve hedefinden en ufak bir şekilde sapmaması, böyle bir konuda ileride suçlanmamak için devam kararı aldım" dedi.

 

"LİG UZUN BİR MARATON"

Ligin ilk yarısı ve sezon sonu hedefleriyle ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Yazıcı, "İlk yarı geçtiğimiz sezondan daha iyi bir puanla kapattık. Dolayısıyla ilk yarı neticesinden memnunuz. Lig uzun bir maraton. O bakımdan ligin sonuna kadar bu dengeler daha çok değişir. Biz aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğiz. Bursaspor'un hedefi zirvede kalmak" diye konuştu.

 

Kaynak:SporX

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu