Puanlar Harun’dan

Henüz ligin başı, puan sıralaması üzerine konuşmak erken de olsa ligin üst sıralarındaki rakipler puan kaybedince ikinci sıraya çıkmak için yapmamız gereken tek şey an itibariyle lig sonuncusu olan takımı yenmekti. Kağıt üzerinde cepte görünen 3 puanı alm

Hamza Hoca haftalardır kazanan takımı bozmayıp aynı ilk 11 ile sahaya çıktı. Maçın ilk yarısı Kasımpaşa‘nın daha etkili pozisyonlar yakaladığı bir 45 dakika şeklinde geçti. Bu yarıda Harun‘un 3 tane gollük kurtarışına karşılık bizim tek kayda değer atağımız Kubilay’ın direkten dönen topu oldu.

İkinci yarı takım yine tutuk olunca taraftar 12. adam olarak devreye girdi. Geçen hafta oyuna girip skor katkısı yapan Jorquera oyuna girdikten sonra sanıyorum ilk topla buluşmasında köşeye güzel bir vuruş yapıp takımı öne geçirdi. Daha sonrasında rakip Kasımpaşa beraberlik için baskıyı arttırdı. İsmail Konuk elle müdahale sonucu penaltıya sebebiyet verip üstüne bir de kırmızı kart görünce maç sıkıntıya girecekken maçın kahramanı Harun önce penaltıyı, sonra dönen topu tamamlamak isteyen oyuncunun vuruşunu önleyerek haftalardır Pablo‘nun tek başına üstlendiği kazandıran oyuncu rolünü devralan isim oldu.

Klişe söz vardır; “Bir takımda atanın ve tutanın iyi olması lazım ki başarı gelsin.” Harun tutan rolünün hakkını fazlasıyla veriyor. Bu maçta çıktığı yan toplarda da hatasız olması ayrıca dikkatimi çekti. Başarısının artarak devamını dilerim. Atan kısmında ise ciddi sıkıntımız var maalesef. Umarım genç Kubilay kendisine verilen şansları daha olumlu değerlendirip devre arası transferinde bölgesine oyuncu transferi yapılırsa işinin zor olacağının farkına varır.

Maçın geneli itibariyle Harun haricinde vasatı aşan bir isim yoktu. Batalla bu hafta nazarlık hakkını kullandı da Allah‘tan devreye Harun’un dev performansı devreye girdi ve takımına galibiyeti muhteşem taraftar desteği ile birlikte getiren iki unsurdan biri oldu.

Önümüzde Gaziantep deplasmanı var. O maç yine bugünkü maç gibi normal şartlarda 3 puan ile dönülmesi gereken bir maç. Ama bugünkü hücum kısırlığı deplasmanda 3 puan, Gaziantep maçından sonraki gerçek sınavı vereceğimiz Osmanlı maçını kazanmak için yeterli olur mu bilemiyorum. Şahsen takım hakkında daha kesin konuşmak için Osmanlı maçını izlemek gerekir diye düşünüyorum. O maçtaki performans ilk yarıdaki yerimiz hakkında belirleyici olacaktır.

Kapanışta maça gelip desteklerini esirgemeyen büyük Bursaspor taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Galibiyette olanların payı çok büyük. Bu doluluk oranı ile 15-20 dakikalık etkili tezahürat bile maçı almaya yetiyor. Tamamen dolu ve daha etkili bir tribün performansı ile rakibin buradan çıkması çok güç olacak. Umarım Osmanlı maçı ile stadı tamamen dolu göreceğimiz günler gelir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu