Ormanspor’u da devirdik 84-65

Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı yaklaşık 2 bin taraftar takip etti.

Baş Antrenör Şemsettin Baş sahaya Karlo Vragoviç, Yunus Çankaya, Burak Erol, Dejan Borovnjak beşini sürdü.

Karşılaşmaya her iki takımda karşılıklı basketler bularak başladı. Bursaspor Durmazlar pota altında Dejan Borovnjak ile sayılar bulurken Muğla Ormanspor ABD’li oyuncusu Jefferson ile boyalı alanda etkili oldu. İlk periyodu Bursaspor Durmazlar 21-18 önde tamamlamasını bildi.

Maçın ikinci periyodunda da karşılıklı basketler vardı. Bursaspor Durmazlar da Karlo Vragoviç ve Şahin Ekmen bu periyotta sayı üretirken konuk ekip Ömer Kaan Göğüş ve Emre Özkan ile sayılar buldu.

Bursaspor Durmazlar soyunma odasına 9 sayı farkla 50-41 önde girmesini başardı.

İlk yarıda skor dağılımı ise şöyle gerçekleşti. Dejan Borovnjak 17, Karlo Vragoviç 11, Şahin Ekmen 7, Mert Celep 4, Yunus Çankaya 4, Salih Uğraşan 3, Erdem İlter 2, Melih Kapucu 2

Mücadelenin ikinci yarısına Bursaspor Durmazlar Dejan Borovnjak’ın sayıları ile başladı. Ardından Salih Uğraşan ile üst üste sayılar buldu ve farkı giderek açtı son çeyreğe 16 sayı farkla 71-55 önde girdi.

Son periyotta farkın açılmasıyla birlikte her iki takımda fazla süre alamayan oyuncularını sahaya sürdü. Bu bölümde Bursaspor Durmazlar, Zafer Sezer Alp, Erdem İlter ve Mert Celep ile sayılar buldu. Maçın bitimine 6.00 dakika kala fark 25 sayıya çıktı. 82-57

Geri kalan bölümde Burak Erol ile sayılar bulan takımımız mücadeleden

Bursaspor Durmazlar‘da en skorer isim 21 sayı 12 ribaunt ile double double yapan Dejan Borovnjak oldu. Maçın en skorer ismi ise 23 sayı atan Muğla Ormansporlu Jefferson oldu.

Bursaspor Durmazlar bu sonuçla ligdeki 24.galibiyetini elde etti.

Bursaspor Durmazlar normal sezonun son iki maçında önümüzdeki hafta Cuma günü Gelişim Koleji ile deplasmanda 22 Nisan 2017 Cumartesi günü ise Samsun Büyükşehir Anakent takımı ile karşı karşıya gelecek.

 

MAÇMETRE

SALON: Bursa Atatürk

HAKEMLER. Sertan Kırklar, Özge Şentürk İsmail Binbir..

BURSASPOR DURMAZLAR:  Erdem İlter 5, Zafer Sezer Alp 2 , Cem Coşkun, Mert Celep 8, Salih Uğraşan 10,  Yunus Çankaya 10, Melih Kapucu 2,  Karlo Vragoviç 17, Şahin Ekmen 7, Burak Erol 3, Dejan Borovnjak 21

 

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

MUĞLA ORMAN: Yunus Emre Erenoğlu 2, Marvin Jefferson23  Ricky Harris 4, Emre Özkan 10, Ömer Kaan Göğüş 12, Bulut Altın , Hüseyin Meriç Çimen, Hadi Doğan 3, Soykan Yıkılmaz 4, Arda Doğuş Sarıbay , Enes Pehlivan 5, Oktay Akbaş2  

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 21–18 Muğla Orman 2.Periyot: Bursaspor Durmazlar 50 (29) – (23) 41 Muğla Orman 3.Periyot: Bursaspor Durmazlar 71 (21) – (14) 55 Muğla Orman4.Periyot: Bursaspor Durmazlar 84 (13) – (10) 65Muğla Orman) 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu