Ömer Erdoğan’dan Bursaspor açıklaması

Bursa.com Özel – Bursaspor’da futbolculuk kariyerinde büyük başarılar yaşayan Ömer Erdoğan, Türkiye’de Sportif Direktörlük görev tanımının bilinemediğini belirtti.

Ömer Erdoğan, Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ile iki hafta sonra bir görüşmede bulunacaklarını belirtirken “Daha önce Başkanımız Ali Ay ile bir görüşmemiz oldu. Ancak o görüşmede sadece fikir alışverişinde bulunduk. Ben Tuzlaspor ile sıkıntılı bir haftalarımız olduğunu belirttim. Bu süreçte takım ile beraber olmak istediğimi kendisine ilettim. Başkan Ali Ay bizim Tuzlaspor ile olan maçlarımızın bitmesini bekleyeceklerini söyledi. Kendileride ekip olarak Sportif Direktörlük ile ilgili daha detaylı çalışmalar yapmaları konusunda zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. İlk görüşmemizde bunlar yaşandı.” dedi.

Sizin bu konudaki fikriniz nedir? Bu teklife olumlu mu bakıyorsunuz?’ sorumuza ise Ömer Erdoğan “Maalesf Türkiye’de Sportif Direktörlük görev tanımı tam olarak bilinmiyor. Avrupa’da bu görevde olan kişi neredeyse başkan kadar yetkili oluyor. Daha önce Sivasspor’da Bülent Uygun vardı. Sonrasında teknik direktör ayrılınca yerine kendisi geçti. Fenerbahçe bir dönem bunu denedi. Aykut Kocaman bu görevi yaptı. Daha sonra hocalığa geçti. Bende Bursaspor Sportif Direktörlük görev tanımının tam olarak netleşmesini bekliyorum. Başkan Ali Ay ile 2-3 hafta içinde görüşmemiz olacak. Bursaspor’un istekleri ve bizim düşüncelerimiz o görüşmede belli olacak.” ifadelerini kullandı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu