Ne yolsuzluğu?

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Olay Spor'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Dünkü genel seçimler için vatandaşlık görevini Dilek Özer Ortaokulu'nda yerine getiren Bölükbaşı, gündemi değerlendirdi, camiaya mesajlar verdi. İşte noktasına, virgülüne dokunmadan Bölükbaşı'nın sözleri… “Bize 'istifa' diye bağırıyorlar. 1 bardak suda fırtına koparmaya çalışıyorlar. Neden yapıyorlar bilmiyorum. Basketbol maçında da tepkiler oldu. Bursasporluluklarından şüphe ettiklerim var. Çok üzülüyorum buna. Başarısız oluruz anlarım ama 3'te 3 yaptık bu hafta. Kendi kendimizin ayağıma sıkıyoruz. Zarar veriyoruz.”

DAHA 5 AY OLDU

“Yönetim istifa, Bölükbaşı istifa. 5 ay oldu daha göreve geleli. Bu genel Kurul seçti beni. 3 yıl değil mi görev süresi? Bir grup var böyle yapıyor. Ancak diğer adaylar yapıyorsa ayıp. Genel Kurulla geldim. Ben aynısını yapmazdım. 1 sene önce bu takım kötüyken, borç varken, ortada hiç bir şey yokken neden aday olmadılar. 'Biz enayi miyiz' dediler. Ne değişti peki? Ben başarılı değilsem eyvallah. Bursaspor bunları geçmeli. Biz Bursaspor'a çağ atlattık. Projelerimizi yapacağız. Transferlerden menfaat sağladığım konuşuluyor. Benim transfer komitem var. Kimin elinde belge varsa getirsin. Çamur at izi kalsın mantığıyla bu iş olmaz.”

BİZDEN ŞEFFAFI YOK

“Yüzde 25 menajer parası diyorlar. Yüzde 10'un üstünde varsa ispatlasınlar gereğini anında yaparım. Bursaspor'un 5 kuruşu bizim 5 kuruşumuzdan daha değerlidir. Ben yolsuzluk olduğunu düşünmüyorum. Menajersiz yapılacak transfer varsa, böyle sistem varsa gelsin göstersinler öğrenelim. Köpürselerde bağırsalar da 2018'i bekleyecekler. Seçim yapılmayacak Bursaspor'da. Allah sağlık versin. 2018 yılına kadar süremiz var. Ne taahhüt ettiysek yapacağız. Benden daha iyi Bursasporlu değil 'istifa' diyenler. Sıkıntı nedir? Bırakırım. Sonra ne olacak? Emeklerimiz ne olacak? 3 yıla sığdırdığımız projeler ve hesaplar var. Benden daha şeffaf adam yok. Yönetim olarak böyleyiz.”

SENEYE ŞAMPİYONLUK!

“Geçen sezonki takım en az 3 senelik takımdı. Fernandao gelmişti, Josue'yi ve Bakambu'yu da ben getirmiştim. Bu takım ise 3 aylık bir takım değil. Neden sabır etmiyorlar. Puanlar aynı. Haftalar ilerledikçe üstüne koyuyoruz. Bu takım seneye şampiyonluğa oynayacak. Stat var, tesisleşme var, borç yarıya inmiş, amatör şubeler iyi, radyo kurduk. Şimdiye kadar neden kurmadılar, borç varken neden gelmediler.”

10 MİLYON EURO'LUK DAVA AÇTIM

Bölükbaşı, giden oyuncuların durumuna açıklık getirdi.

“Futbolcuları neden sattım? Hiçbir pişmanlığım yok. Çok iyi oldu. Bizi istemeyeni biz de istemeyiz. Kimse Bursaspor'dan büyük değil. Kaldı ki bunları ben göndermedim. Ozan Tufan mesela. Volkan 1 milyon 250 bin Euro'ya oynuyordu, aynısını teklif ettik.  Pazarlık yapmadılar. Bursaspor bizim için bitti dediler. Kadro dışı bırakacaktım. Menajeri dedi ki 'İyileştirmeyi almayacağız, yıl sonunda serbest kalacağız.' Avukatı aradım, doğru. Bir sene bekleyecek ve bedavaya gidecekti. Bursaspor'un zararına bu. Ben bu adamı niye tutayım. Hoca da yalvardı, bende yalvardım.”

BEN NE YAPAYIM?

“Volkan'a iyileştirme yaptık. 1 milyon 400 bin Euro'ya çıkardık. 'Oynamak  istemiyorum, antrenmanı sabote ederim' dedi.  Bakambu habersiz İspanya'ya gitti. Sağlık kontrolünden geçmiş. Zorla geri getirttim. 100 bin Euro ceza verdim. Futbolcu ahlaklı, terbiyeli değilse ne yapayım. Belluschi'nin maddesini kullandık, sözleşmesini uzattık. Adam evi toplamış, 'eşim mutlu değil' dedi. Parasını artırdık yine olmadı. Ben de 10 milyon Euro dava açtım. Ne yapayım, yalancımıyım ben şimdi.”

"ÇIKIP KONUŞMASIN"

“Gençlik Geliştirme sorumlusu Mesut Ünal ayrıldı. Kendi kafasına göre demeç veriyor. Ben getirdim onu. 3 ay önce bana 'Futbol sahasında olmak istiyorum. Gençlik geliştirmeden beni alın' dedi. Sonra arayışlara gittik. En sonunda Taygun Erdem ile anlaştık. Fatih Hoca göndermiyordu, aradım konuştum. Anlaştıktan sonra Mesut Hoca geldi, 'Ben vazgeçtim iki tarafta kalmak istiyorum' deyince kabul etmedim. İstifa edeceğini söyledi. Kimse benim babamın oğlu değil. İstifa etmek isteyen birisi benimle çalışamaz. Çıkıpta orada burada konuşmasın.”

"BATALLA'YI ŞENOL GÜNEŞ İSTEMEDİ"

“Batalla konusu… Ertuğrul Sağlam'ın imza töreninde bir şeyler söylendi. Ne söyleyeceğimi bilemedim için bir şeyler ifade ettim. Batalla'yı biz getirdik. Gitmesine üzülen insanlardan birisiyim. Batalla ile konuşuyoruz. Daha önce istedim, Şenol Güneş istemedi. Şuanda bende çok istiyorum. Ben taraftarı seviyorum. Onu da hediye etmek istiyorum.”

"BENİ TARAFTARA KÖTÜ YAPTILAR"

“Yalancı başkan” diyorlar. Bu futbolcular gitti diye. Ben göndermedim. Fernandao kaçtı mesela. Şener'e iyileştirme yaptım. 'Önemli değil' dedi. O yüzden hakkımı helal etmiyorum kendisine. Şuanda ne durumda olduklarını görüyoruz. Daha da kötü olacaklar. İstemem kötü olmalarına ama görüyoruz. Beni bu taraftara kötü yaptılar.”

"TİMSAH ARENA TRABZON MAÇINDA AÇILACAK"

“Beşiktaş maçını kazanırsak düşünün bakalım Bursaspor nerede olacak. Biz potanın içinde olmak istiyoruz. Bize yakışan yer orası. Yine sezon sonunda Avrupa'da olacağız. Yeni stadımız açılıyor. 10 Ocak'ta teslim edecekler. Trabzonspor maçıyla açılacak. Bize ivme kazandıracak. Beşiktaş maçını almak istiyoruz. Yenilmeyecek hiçbir takım yok. Bizim tek eksiğimiz destek ve güven. Birlik beraberlik içinde olalım. Ancak bu yüzde 100 olsun.”

"AZİZ BEY'LE ARAM İYİ DEĞİLDİR"

“Volkan'a, Ozan'a yalvardım. Türkiye'de bir takıma gitmeyin dedim. Bursaspor'un ismi Porto, Benfica gibi anılsın istedim. Hiçbirini Fenerbahçe'ye vermek istemedim ki ben. Aziz Bey'le aram iyi falan değildir. Ozan Beşiktaş'a gitmek istiyordu. İyi de parası yoktu Beşiktaş'ın. Galatasaray'ın da aynı şekilde. Fenerbahçe de para vardı ve verdi. Sonuçta takımlar futbolcu yetiştirecekler ve satacaklar.”

"GELSİNLER GÖRÜŞELİM"

“Marmarabirlik'le göğüs reklamı için görüşüyoruz. Bursa firması olsun istedik. Uludağ firması konusu var. Zorla kimseden reklam alamam. Reklama devam edecekmisiniz diye sorduk. Uludağ firmasının kırgınlığı olmuş. Cüzi bir para karşılığı göğüs reklamını vermek istedim. Ödeme yapamayız diye cevap geldi. Kasımpaşaspor'a verdikleri reklam ücretli değil. Ben kimseye kırgın değilim. Ne zaman isterlerse eğer bir temsilcileri gelsin. Bursa firması Bursaspor'a yakışır.”

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı