Mustafa Gönden Arena açılışına kırgınlığını belirtti

Mustafa Gönden’in açıklaması şöyle “Hepimizin sevdası olan Bursaspor’un son dönemlerde Bursa ruhundan, taraftarından temiz kültüründen uzaklaşmış olması sebebiyle büyük üzüntü duyuyorum.

Adını bile bilemediğimiz yeni stadyumun açılışı da ne yazık ki siyasi engellere takılıp, bu takımın sevdalılarının gelemeyeceği saate alınmış.

Cumhurbaşkanımızın katılacak olması ne kadar önemliyse, gerçek Bursasporluların da katılmalarının o kadar önemli olması gerekirdi diye düşünüyorum.

Konser ve ardından Türkiye şöhretleri ile Eski Bursaspor Futbolcuları arasında bir açılış karşılaşması yapılacakmış.

Ben şahsım adına bu organizasyonda yer almayacağım, gerçi işin trajik yanı davet edende olmadı.

Açılışta yer alacak eski futbolcu arkadaşlarıma, kardeşlerime şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Dik durmak, üretmek, gelişmek, büyümek ve hiçbir zaman da taraf olmamak (sadece Bursaspor tarafı olmak) kulislerde milleti çekiştirip, görünce de yüzüne gülmeyi tercih etmemek, doğru diyaloglar kurarak samimi davranmak demek ki bazılarını rahatsız ediyormuş.

Hiçbir zaman Bursaspor ismine küsmedim, bazen yapılanlar yanlış olsa da sevgimden saygımdan dolayı sustum bu kulübe zarar vermek istemedim.

Bu günden sonra da aynı duruş ve ciddiyetle çalışmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum.

Şuanda kendisini dev aynasında görenler, Bursaspor’un ardından yakın bir zaman sonra uzaklaşınca acı gerçeklerle maalesef ki yüzleşecekler.

Ama ben ve benim gibi düşünen, çalışan ve üreten insanlar her zaman dimdik durmaya devam edecektir.

Bursa’da doğmuş, büyümüş ve Dünya’nın her yerinde Bursasporlu olmaktan gurur duymuş biri olarak şunu çok çok iyi biliyorum ki Bursaspor’un ailesi ve sahibi bizim gibi takımını seven büyük taraftarıdır. Ve o taraftarının gönlünün olmadığı bir açılışta olmamayı tercih ediyorum. 

Bu saatten sonra gelebilecek herhangi bir davet (sanmıyorum ama) eğer olursa pazartesi günü Atatürk Stadyumu’nda önemli bir işimin olduğunu belirterek affımı istiyorum.

Bursasporluyuz.org

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu