Mümin Gençoğlu kabri başında anıldı

Bursa’nın “Mümin Aga”sı olarak bilinen Mümin Gençoğlu, ölümünün 23. yılında mezarı başında düzenlenen anma töreniyle hatırlandı. Emirsultan Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen törene merhum Gençoğlu’nun oğulları Turhan ve Orhan Gençoğlu ve Gençoğlu ailesi, ikinci başkanımız Ali Ademoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ve sevenleri katıldı.

TURHAN GENÇOĞLU: ‘’ RAHMETLE BABAMIZI ANIYORUZ”

Merhum Mümin Gençoğlu’nun oğlu Turhan Gençoğlu anma töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bir tek bavul ile Türkiye’ye göç eden, Bursaspor’un 70’li yıllardaki başarılarında yönetim kurullarında görev alan, Bulgaristan’daki soydaşlarımızın sorunlarına çare bulmak amacıyla dava arkadaşlarıyla beraber Bal-Göç’ü kurarak çok önemli görevler yapan. Akabinde de soydaşlarımızın sorunlarını gerek uluslararası ve gerekse meclis çatısı altında milletvekili olarak şehrimize ve bölgemize hizmet eden ve bu çalışmaları sırasında da elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz, gönlümüzde taht kurmuş, ekonomimize çok büyük hizmetler vermiş babamızı 23 sene sonra tekrar burada anmak için toplanmış bulunuyoruz. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun. Bizleri 23 yıl sonra tekrar burada yalnız bırakmadığınız için şahsım, ailem, camiamız adına minnet şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

ALİ ADEMOĞLU: “ TÜM İNSAN HAKLARININ SAVUNUCUSUYDU”

İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu ise törende yaptığı konuşmada Gençoğlu’nun Bursa kentinin, Bursaspor’un ve göçmen soydaşlarımızın tüm haklarını savunmuş bir insan olduğunu belirtti.

İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu şu konuşmayı yaptı; “ Sayın Mümin Gençoğlu çok saygın bir insandı. Sadece Bulgaristan değil, tüm Balkan insanlarının haklarını sonuna kadar savunurdu. Bursaspor tarihinde önemli işler yapmış bir başkanımızdı. Ne mutlu ki Mümin Gençoğlu parlamentoda bile Bursa’nın tüm haklarını, balkan haklarından tutun, Bursaspor haklarına, insan haklarını sonuna kadar savunmuş bir insandı. Ben de bunlara şahit etmiş birisiyim. Allah onu tüm dostlarıyla cennette buluştursun. Allah gani gani rahmet eylesin dedi.”

Mümin Gençoğlu’nun diğer oğlu Bursaspor’umuzda da uzun yıllar yöneticilik yapan Orhan Gençoğlu ise törenin sonunda anma törenine katılan herkese teşekkürlerini iletti.  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu