Mestan 250 Bin doları iade etti!

Mestan, doğal olarak, “Bu para benim 12 yıldır kulüpte duran alacağım. Dururken kimse –helal olsun- demedi, alırken niye tepki gösteriyor? Bunu çıkın anlatın. Faizler konuşuluyor. Benim kulüpte kayıtları duran ama bir çok kişinin bilemediği harcamalarım da oldu. 200 bin liraya yakın parayı da bıraktım, almadım. Başkan adaylığım sırasında 50 bin lira bağış yaptım, başka yapan oldu mu? Kitap parasını aldığım söyleniyor. O kitabı ben yapmadım, ben basmadım. Benim şirketime kesilmiş böyle bir fatura varsa iki katını ödemeye razıyım. Kitabı kim bastıysa faturaları kulüpte” diye tepkisini ortaya koydu.

Mali Asbaşkan Kemal Güler de, durumla ilgili, “Mesut Mestan’ın alacaklarıyla ilgili bir yanlışlık yok. 2003 yılından bu yana çeşitli dönemlerde katkıları olmuş. Hatta, yaşadığım bir olayı anlatayım; Mesut Mestan yönetimde değilken, rahmetli İbrahim Yazıcı kendisini aradı. Bende Mesut Mestan’ın yanındaydım. Kulüpten temlikli 250 bin dolar alacağı federasyon tarafından hesabına yatırılmış. İbrahim Yazıcı, bu parayı tekrar kulübe katkı olarak geri istedi. Mesut da, hiç tereddüt etmeden kulübün hesabına yatırdı. Onun için, yapılan hesapta bir yanlışlık yok” açıklamasını yaptı.

 

Orhan Güney / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu