Kulüpten Konyaspor Açıklaması!..

Kulübümüz resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

08.03.2014 tarihinde oynanan Kardemir Karabükspor müsabakasında taraftarların (kadın ve çocuk seyircilerin) neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 5.kez gerçekleştirilmesinden dolayı kulübümüze 1 maç seyircisiz oynama cezası verilmiştir. Verilen cezaya karşı Tahkim Kurulu’na gerekli müracaat yapılmıştır.

Bu nedenle Tahkim Kurulu’nca verilecek olan karara göre, 22 Mart 2014 Cumartesi günü saat 16.00’da Bursa Atatürk Stadı’nda oynanacak olan Torku Konyaspor müsabakasının Kadın ve Çocuk taraftarlarımızın önünde oynanması durumu söz konusu olabilecektir.

Futbol Disiplin Talimatının 52.maddesi gereği, seyircisiz oynanan müsabakalarda (kadın ve çocuk taraftarların katıldığı) çirkin ve kötü tezahüratın iki kez ihlali halinde takımımızın kendi sahasında seyircisiz oynayacağı müsabakalarda protokol tribünü dışında başka hiçbir tribüne seyirci alınmayacaktır.

“Futbol Disiplin Talimatının 52.maddesinin 10.fıkrası ve 12.fıkrasında yer alan suçların bir sezonda ilk kez ihlali veya bu maddenin diğer fıkralarında yer alan suçların bir sezonda iki kez ihlalinin bu talimatın 98.maddesinin 1.fıkrasında belirtilen kişiler tarafından (kadın ve çocuk seyirciler) gerçekleştirilmesi halinde, sezonun sonuna kadar bu takımın kendi sahasında seyircisiz oynayacağı müsabakalarda Protokol Tribünü dışında hiçbir tribüne seyirci alınmaz.”

 

Bursaspor Kulübü 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu