Kredi konusu çözülüyor!

Bursaspor yönetimi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu‘ndan bu konuda geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek kendisinden yardım talep etmişti. 

Müezzinoğlu‘da ilgili bankaların yöneticileri ile telefonda gerekli görüşmeleri yapmıştı. Ziraat ve Denizbank ile bu kredi için oluşturulan konsorsyum ile Başkan Ali Ay ve kurmayları İstanbul‘da dün bir görüşme daha yaptı. Bu meselenin bu kadar uzamasının sebebi kredinin faiz oranı ve ödeme planlaması. Futbolculara, personele yapılması gereken ödemeler yapılamadığı için alınacak bu kredi yeşil beyazlılar için büyük önem taşıyor.

Pulat: Sona geldik

Kredi için yoğun mesai harcayan Bursaspor Mali As Başkanı Fatih Pulat‘ın  açıklamalarına kulak vermekte yarar var. Pulat, ‘Şuan istesek bu krediyi kullanabiliriz. Ama biz Bursaspor’un menfatleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Onların sunduğu bir ödeme projeksiyonu var, bizim de onlara sunduğumuz bir ödeme projeksiyonu var. Bursaspor olarak amacımız en uygun şartlarda bu krediyi kullanmak. Son yaptığımız görüşmede biz isteğimizi konsorsiyumu ilettik. Onlar da yönetim kurullarında bunu değerlendirecek. Belli bir noktaya gelindi. Pazartesi ya da Salı günü bu konunun çözüme kavuşmasını bekliyoruz. Alacağımız krediye de en iyi şekilde değerlendirmek için gereken çalışmalarımızı yaptık‘ dedi. 

Cevdet Altınel / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu