Kongrede açık oylama yapılabilir

Bursaspor'da 15-23 Haziran tarihlerinde yapılacak olağanüstü genel kurula tek aday gideceğinden açık oylama yapılma ihtimali bulunuyor.

Dernekler Masası‘nın verdiği bilgiye göre, Tüzüğün 27-1 (b) maddesinde, seçimlerin gizli oyla yapılacağı ancak tek adaylı seçimlerde oylamanın açık oyla yapılıp yapılmama durumunun Genel Kurul Divan Başkanı‘nın kararı ile oylamaya sunulabileceği belirtiliyor.

Divan Kurulu‘na sunduğu listesinde çıkışlar meydana gelen tek aday Mesut Mestan‘ın kongre gününe kadar listesine son şeklini verme durumunun şart olduğuna dikkat çekilirken, Mestan eğer listesini o tarihe kadar oluşturamazsa seçime giremiyor. Bu durumda mevcut başkan Ali Ay, bir veya altı ay arasında yeniden genel kurula gitme hakkına sahip oluyor.

Eğer bu süreçte yeniden bir başkan adayı çıkmazsa bu kez iş sulh mahkemesinin vereceği karara göre şekillenecek. Ancak Ali Ay yönetimi göreve devam etme hakkını kullanırsa Bursaspor‘un durumu mahkemeye kalmıyor.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ucbeyi yorumuna yanıt olarak

   Stadyumun karşısında şuan çay içiyorum şöyle boş gözlerle mabede bakarken aklıma ali ay geliyor ve kafamdan ne geçiyor biliyormusunuz?

   14
   2
 1. İsabet olur. Kağıt israfını önleyerek hem maddi anlamda kazanç sağlar hem de çevremizi korumuş oluruz.

  9
  1
 2. Ben seçim sürecine bakınca Ali ay başkanım hepsinden daha aday görüyorum. Bildiğin ayran bilmediğin yogurttan iyidir derler. Bence Ali başkana karşı tepkiyi biraz abarttık. Şu çıkan adaya bak listesi ini daha hazirlayamiyor.

  2
  31
  1. @Branco yorumuna yanıt olarak

   Çok değerli branco kardeşim.
   Böyle açıklamaların ne yeri ne de zamanıdır.
   Tamam mevcut başkanın yaptığı iyi şeyler de var kabul fakat takım küme düştüğü için yapılanları terazi kefesine koyduğumuzda düştüğümüz için tek başına ağır basar.
   Hala farkında olmayanlar var gibi yorumlar geliyor.
   Düştük beyler.
   Artık tümden değişme ve yeniden yapılanma zamanı.
   En alttan en üste kadar kulübün tümden değişmesi gerekiyor.
   Mevcut başkanla devam etmeyi kabullenmek pek akıllıca olmasa gerek. Hoş kendisi de istemediğini söyledi zaten.
   Bize düşen emeği geçen herkese teşekkür edip yeni ve köklü bir değişimle yolumuza devam etmektir.
   Görüyoruz olmayınca olmuyor.
   Daha fazla zorlamanın anlamı yok.
   Tüm Bursa ve Bursaspor lulara saygılarımla.

   9
   3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu