Kayıplardayız!!..

  Süper Lig'de 31 puanla 10'uncu basamağa demir atan Bursaspor bir türlü aşama kaydedemiyor. Yeşil Beyazlı takım geride kalan 23 maçta en fazla 8'inci basamağa çıkmış durumda. Son yıllardaki başarısını ve Avrupa macerasını mumla arayan Bursaspor bu sezon kendisinden üst basamakta bulunan 9 takımdan yok denecek kadar az puan topladı. Timsah'ın klasmanda kendinden üst sırada bulanan rakipleri karşısındaki başarı oranı yüzde 25.

 

İKİ GALİBİYETİ VAR

Yeşil Beyazlılar klasmanda 10'uncu sıraya kadar olan takımlarla şu ana kadar 13 maç yaptı. Bursaspor, bu karşılaşmalar sonucunda ortaya çıkan 39 puanın sadece 10'unu hanesine yazdırdı. Yeşil Beyazlılar'ın Beşiktaş karşısında iki maçtan da yenik ayrılması dikkat çekti. Bursaspor'un 13 maç içinde 3'er puan kazandığı takımlar Karabükspor ve Eskişehirspor. Yeşil Beyazlılar kalan 11 haftanın 5'inde bu rakiplerle oynayacak. Timsah bu karşılaşmaların tamamını kazanırsa 15 puanı hanesine yazdıracak ve Avrupa yolunda bir avantaj elde edecek.

 

Sadece 5 puan

Bursaspor kalan 11 maçın 5'inde Fenerbahçe, Sivasspor, Karabükspor Kasımpaşa ve Trabzonspor'un rakibi olacak. Yeşil Beyazlılar ligin ilk yarısında bu takımlardan sadece 5 puan toplayabildi.

 

En iyi derece 8’incilik

Bursaspor bu sezon geride kalan 23 maçta puan tablosunda 7 hafta 10'uncu basamakta yer aldı. Yeşil Beyazlılar'ın en iyi derecesi 13 ve 18'inci haftalarda elde ettiği 8'incilik. Bursaspor 2'nci hafta ligin dibine demir atarken, 1, 5 ve 6'ıncı haftaları 16'ıncı sırada tamamladı. Bursaspor'a şu ana kadarki en iyi derecesi olan 8'incilik Avrupa kapısını Süper Lig yoluyla aralaması için yeterli olmayacak. 

 

Ozan Demir / Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu