Josue ”Batalla ile…”

Bursa’da bulunmaktan ve Bursaspor’da forma giymekten mutlu olduğunu ifade eden Josue geçtiğimiz sezonki başarılı bir sezonun ardından bu sezonun biraz daha zor olacağını sezon başında tahmin ettiğini ifade etti.

“BURSASPOR’DA TEKRAR FORMA GİYMEYİ ÇOK İSTEDİM”

Bursaspor’da yaşadığı motivasyonun kendisi için çok yüksek olduğunu ifade eden Josue “ Geçtiğimiz sezonki kadrodan bir çok arkadaşım bu sezon yok. Yeni bir takımız ve farklı bir yol seçildi. Benim için de bu farklı oluşumun içinde olmak cezbediciydi. Bir şekilde burada olmaktan çok mutluyum. Ailem burada olmaktan çok mutlu. Bana burada bu camianın evladı gibi davranılıyor. Sokakta karşılaştığım insanların da davranışları bu yönde. Bunları da bir araya getirdiğinizde burada olmaktan çok mutluyum”

“TÜRKİYE’DE FUTBOL ÇOK FARKLI”

Türkiye’nin futbol anlamında Portekiz ve Hollanda’dan çok farklı yönleri var. Burada çok hızlı bir kontra atak futbolu var. Takımlar arasında çok fark yok. Herkes birbirini yenebiliyor.

"BELLUSCH BENİM OYNADIĞIM EN İYİ OYUNCUYDU" 

Serkan Yetişmişoğlu’nun sorduğu “Geçtiğimiz sezonki orta saha üçlüsü olan Belluschi, Ozan ve Josue isimleri çok etkiliydi. Bu sene üç isimden ikisinin olmaması seni etkiledi mi?" Sorusuna Josue “Belluschi benim şimdiye kadar oynadığım en iyi oyuncuydu. Onunla oynarken çek şeyler öğrendim. O varken işim çok daha kolaydı. O üçlü ile birbirimizi daha iyi anlıyorduk. Geçen sezonki ofansif oynayan altılıdan bu sene yalnız ben kaldım. Yeni takım için uyum süreci yaşıyoruz. Adaptasyon sorunumuzu atlatmamız gerekiyor” dedi.

“GOLLERİMİN ÇOĞUNU İKİNCİ DEVRE ATTIM”

Geçen sezon attığım gollerin çoğunu ikinci yarıda attım. Takıma alışınca daha iyi oldum. Şimdiki performansımdan bende memnun değilim ancak daha iyi olacağım. Hep geçen seneden örnek veriyorum ama benimle birlikte Bakambu takıma katılmıştı. Hazır ve uyumlu bir takıma gelmiştik o nedenle biz alışma sürecini çabuk geçirdik.

 

 

“ELEŞTİRİLERİN FARKINDAYIM”

Benim oyun karakterim takımım adına oynamak. Bazen bu beni sıkıntıya sokuyor. Çok hırslı olabiliyorum. Bu nedenle ayağımı topa sokmaktan çekinmiyorum. Geçen sen kırmızı kart görmedim. Bu sene iki kırmızı kart gördüm. Evet hakemler kadar bunda benim oyun sitilimin de katkısı var.

“TAKIM İÇİN ÇOK KOŞUYORUM”

Bu sene geriye çok geliyorum. İyi günler olduğu gibi kötü günler de oluyor. Beni şimdi eleştirenler daha sonra alkışlayacak. Belluschi bloklar arasında olumlu işler yapıyordu. Bu sene bu uyumu yakalayamadık. Zamanla bunu başaracağız. Savunma takımı olduğumuza inanmıyorum. Geçen sezonla bu sezon arasında fark olarak bu sezon daha kontrollü oynayan bir yapıdayız. Devamlı savunma yaptığımız eleştirilerine katılmıyorum.'' 

"BATALLA İLGİLİ KARARI YÖNETİM VERİR"

Batalla ile ilgili durum nedir bilmiyorum. Taraftarın ne istediği çok önemli. Ancak buna hoca ve yönetim karar verir. Gelirse beraber ikili olarak oynayabilir miyiz? Veya o mu oynar? Ben mi oynarım, buna teknik ekip karar verir.

“FERNANDAO İLE KONUŞUYORUZ”

Benim alışma sürecimde çok yardımcı olmuştu. Çok iyi bir arkadaşlığımız var. Bunun da devam etmesini temenni ediyorum. Geçen seneki performansımı geçeceğim.  Dzsudzsak çok iyi serbest vuruş kullanan bir oyuncu. Kim kendisini iyi hissederse o topun başına geçecektir. Bursaspor daha iyi yerlere gelecektir. Ben de daha iyi olacağımı taraftarlara iletiyorum.

“SAVUNMA TAKIMI DEĞİLİZ”

Savunma önceliği olan bir takım değiliz. Devamlı savunmaya odaklı değiliz. Topun bizim takımımızda kontrolü altında kalıp atak yapmak istiyoruz.

“PORTO DÜNYA MARKASI”

Porto ile Bursaspor yapı olarak çok farklı. Porto'nun sattığı miktarlara oyuncuları neredeyse dünyada hiçbir kulüp satamıyor. Dünyanın her yerinde scout ekibi var. Oyuncu henüz yeşermeden onu futbola katıyorlar. Transfer ettikleri oyuncuları da çok iyi hazırlıyorlar.

“MİLLİ TAKIM İÇİN İYİ OLMAK YETMİYOR”

Takıma seçilmem için sadece sahada iyi olmak yetmiyor.Başka şeyler de dönüyor bu seçimlerde. Daha önce bu konuyu Portekiz’de konuşmuştum. Gerçekten sadece saha içinde iyi olmak yetseydi, Milli Takıma seçilirdim.

“MAYIS AYINA KADAR BURADAYIM”

Türkiye'de başka kulüplerin benim için teması olmuş. Ama ciddi bir gelişme olmadı ve bu teklifler bana kadar ulaşmadı. Ben kendi adıma bir takımda forma giyerken diğer takımlar ile görüşmem.Bursaspor benim bonservisimin yüzde 25'ini aldı. Ama daha fazlasını da satın alabilirdi, olmadı. Bu sebeple geleceğim için söz sahibi olan kulüp Porto. Eğer sezon sonunda Porto bana kolaylık sağlamazsa 6 ay orada olacağım ve ardından başka bir takımla sözleşme imzalayacağım.

 

bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı