İrfan Buz’dan Çarpıcı Açıklamalar

Bursaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Sivasspor müsabakasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Galibiyete ihtiyacı olduklarını açıklayan Buz, "4-3'lük bir galibiyet, inanılmaz derecede ihtiyacımız olan bir galibiyet. Özellikle bayan ve çocuk taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu 3 puanı taraftarımıza armağan etmek istiyorum. Bunlar her zaman Bursaspor ruhu. Bursaspor'un kesinlikle kişilikli, korkmayan, basan, oynamak isteyen bir yapısı var. Taraftarlar da bu futbolu seyretmek istiyorlar. Ben de onlara bir çağrıda bulunuyorum, onları çok seviyorum, onları özlediğimizi ve takımımızın özlediğini buradan söylüyorum. Bize destek versinler, onlarla daha güçlü olacağız. Camiamızın ihtiyacı olan 3 puanı aldık. İnanılmaz derecede mutluyum, futbolcular ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Zaman zaman defansif zaaflarımız oldu. Sanırım ikinci devre yaptığımız hamlelerden sonra birlikte olayı daha düzgün bir hale getirdik. Mecburen öyle yaptık. Pozisyona giriyorduk ama geride, orta sahada ödün vermeye başlamıştık. Şamil'in girişinden sonra daha toplu olduk. Pozisyon yakaladık ve tabi ki Fernandao'nun da 3 gol atması bizi sevindirdi. Ama ben bütün futbolcularımı kutluyorum. Her şeyi yaptılar, Bursaspor ruhu bu maçta ortaya çıktı, bu ortaya çıktığı zaman bizim alamayacağımız maç yoktur" dedi.

 

"MÜCADELE EDEREK KAZANMAK İSTİYORUZ"

Bir gazetecinin "Bu kadar kısa kürede ne değişti?" sorusuna ise Buz, "Hep birlikte sevinmek ve kaybettiğimizde de birbirimize sarılarak bunu kabul etmek istiyoruz. Ancak mücadele ederek kazanmak istiyoruz. Fernandao da iki hafta sonra o da burada bir patlama yaptı onun adına da seviniyorum. Bütün kadroda olmayanlar da bize pozitif enerjisi ile bize yardım ediyor. Bu derece kardeşlik, arkadaşlık göstergesi futbolda çok önemlidir" şeklinde cevap verdi.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu