İlk adımı Bursaspor atsın!

Anayasa Mahkemesi’nin e-bilet uygulamasının devamına; ancak Passolig’in iptaline yönelik aldığı karar başta Bursaspor olmak üzere kulüplere tribünlerden uzaklaşan taraftarlarını geri kazanmak için büyük bir fırsat doğurdu. 

Öncelikle yaşanan süreci ve kararı ele alacak olursak…

PASSOLİG İPTAL OLDU Taraftar Hakları Dayanışma Merkezi’nin açtığı davadanın 12 Kasım Perşembe günkü  duruşması sonucunda AYM  “Elektronik bilet uygulaması sürecek ancak kulüplerin bilet satış hakkı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tek bir bankaya pazarlanamayacak. TFF'nin yetkisini üçüncü kişilere devretme yetkisi yoktur. Passolig kartını satan Aktifbank, burada üçüncü kişidir. Dolayısıyla elektronik kart sistemi üzerinden e-bilet devam edecek ama Passolig kart iptal oldu" şeklinde karar aldı.

 

KULÜPLERİN, PASSOLİG SÖZLEŞMELERİ DE SONA ERDİ Konunun uzmanları yaptıkları açıklamalarda “AYM bu kararı ile kulüpleri de Passolig için Aktifbank ile yaptıkları 5-10 yıllık sözleşmeleri de geçersiz kılmış oldu ve böylece 5-10 yıllık bu sözleşmeler hükmünü yitirdi. Kulüpler, banka ile ticari bir takım anlaşmalar yapmış iseler, para almış iseler bunları da 'ticari sözleşmenin' gerektirdiği şekilde çözeceklerdir. Ancak taraftar açısından passolig kart, diye birşey kalmadı. Şeklinde değerlendirmede bunundular.

KULÜPLER TARAFTARINI GERİ KAZANABİLİR

Passolig uygulamasının sona ermesinin ardından artık kulüplerin hızla hareket ederek e-bilet sistemini kendileri ele almaları gerekiyor. Bu konuda da Bursasporlu taraftarlar ilk adımı kendi kulüplerinin atması gerektiği yönünde özellikle sosyal medyada görüş birliğine varırlarken, şuan Passolig uygulaması nedeniyle maçlara gelmeyen Bursasporlu Taraftarların büyük çoğunluğu, Bursaspor Kulübünün zaman geçirmeden harekete geçmesi ve e-bileti kendi denetiminde çıkarması halinde tekrar tribünlere döneceklerini ifade ediyorlar…

 

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı