Harun’un menajeri transferi hakkında konuştu!

Milli file bekçisinin temsilcisi Ömer Koray Uzun, Harun Tekin’in transferine dair önemli açıklamalar yaptı. Radyospor‘da Özgür Sancar‘ın canlı yayın konuğu olan Uzun, “6 penaltı kurtardı diye biliyorum. Son kurtardığı ile birlikte. Maç konsantrasyonu özellikle karşı karşıya toplarda Avrupa’daki kalecilerle boy ölçüşebilir. Harun genel anlamda çok profesyonel bir oyuncu. özel çalışmalar yapıyor. Hem penaltılarla alakalı hem esneklikle alakalı. Tesadüf değil açıkçası” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA LİGİ’NDE OYNASAYDI ÜST DÜZEY BİR TAKIMA GİDERDİ”

Uzun “Çok iyi bir profesyonel. Ülkemizde futbol haricinde farklı olaylar yaşansa da profesyonel anlamda çok üst düzey bir karakter. Harun’u genel anlamda takip ediyorlar. Diğer oyuncuları olduğu gibi. Biz yurt dışı ile iş yapan bu anlamda iddialı bir şirketiz . Salih’in Romaya transferi olsun Enes Ünal’ın transferleri olsun, Cenk Şahin aynı şekilde St. Pauli’de oynuyor. Bu kulüpler ile dirsek teması halindeyiz. Düzenli olarak bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Aynı şeyi herhangi bir Avrupa Ligi’nde oynuyor olsaydı bu anlamda üst düzey bir takımda oynayabilirdi. Avrupa’daki üst kulüpler anlamında diyorum. Ligimizden dolayı kaynaklanan hem de pasaport konusunda var . İtalya’da yabancı statüsüyle giriyorsunuz. Bazen iki oyuncu olabiliyor. İngiltere’de bir çok kurallar var çalışma izniyle ilgili. Bir Türk oyuncunun transfer olması çok zor. Bir tek İspanya ve Fransa’da Türk oyuncu Avrupa oyuncusu statüsü ile oynayabiliyor. Harun Avrupa takımları tarafından takip ediliyor; ama isim vermem doğru olmaz. Genel anlamda takip ediliyor” dedi.

FENERBAHÇE’DEN TEKLİF YOK!

Harun’un Fenerbahçe‘ye olası transferi konusunda ise “Şu ana kadar bize Fenerbahçe ile alakalı bize ya da kulübe bir şey gelmedi. 2020’e kadar sözleşmesi var. Burada kontratlı bir oyuncudan bahsediyoruz. Genel anlamda transferin olması için oyuncu olsun kulüp olsun bir mutabakata varılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Ajansspor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu