Harun + Jorquera = 3 Puan

Futbol aslında basit bir oyun. Futbolu yönetenler ve oynayanlar bazen işi çıkmaza sürükleyip, zorlaştırıyorlar. Bugünde bunun bir örneğini yaşadık.

Batalla’dan eksik çıktığımız maçta sahaya çıkan 11’de enteresan tercihler vardı. Yani kanat adamı olarak Del Valle ile John, defansif orta saha olarak Merter, Şamil, Faty arasında bir tercih yapılmak zorunda kalınsa seçilen adam için neden o seçildi demem. Antrenmanlarda bütün hafta oyuncular ile olan hocanın tercihine saygı duyarım. Ancak John ve Del Valle gibi orijinal kanat adamları varken kanatlarda Sinan Bakış hele hele Kubilay Kanatsızkuş‘un olduğu bir ilk 11’de hocanın kafasındaki kurgusunu merak ettim. Acaba ne düşündü de tercihlerini bu yönde kullandı? Gerçekten çok merak ediyorum.

3 pas yapamadığımız koca bir ilk yarı izledik. Buna rağmen Deniz Yılmaz’la 2 net pozisyonu beceriksiz vuruşlar nedeniyle değerlendiremedik. İlk yarının son anlarında Love ‘nin güzel plasesini Harun aynı güzellikte çıkarınca golsüz eşitlikle geçildi.

İkinci yarıya sahada yokları oynayan Bilal‘i alıp Jorquera ile başlar, kanatta etkisiz olan Kubilay’ı göbeğe alıp Deniz‘i kanada çeker, yine sahada gözükmeyen Sinan Bakış’ın yerine de Del Valle ya da John’u oyuna alarak başlarız diye düşündüm. Ancak bunlardan sadece Sinan Bakış – Del Valle değişikliği gerçekleşti. Kubilay’ın direkten dışarı giden topu kendisinin nerelerde bulunması gerektiğinin işaretiydi. Love bugün ilk Süper Lig golünü atmak için tüm hünerlerini sahaya sürdü ama karşısında yine devleşen Harun maça tutunmamızı sağladı. Sezonun Batalla‘dan sonra o mevkide oynayabilecek en formda oyuncusu Jorquera oyuna girince aslında tam onluk bir maç olduğu da hemen ortaya çıktı. Ceza alanı civarında ve içerisindeki oyuncu eksikliğini o bölgelere sokularak gideren Jorquera attığı iki golle galibiyeti getiren isimlerden oldu.

Özetle çok daha erken koparabileceğimiz maç, tercih hataları nedeniyle geç de olsa 3 puanla kapatıldı. Kötü oyun ile deplasmanda üstelik Batalla da yokken kazanmak önemliydi. Hafta içi başkan “sıralamada iyi yerdeysek transfer olmaz, diğer türlü ihtiyaç olursa 2-3 oyuncu alabiliriz” dedi. Bence her şartta alınmalı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu