Hangisi daha büyük itibar kaybı?

                  Bursaspor Altyapısı'nda yaşanan “cezalı oyuncu oynatma” skandalının perde arkası önceki gün tek taraflı olarak aralandı.

 

Bursaspor Altyapısı'nda yaşanan “cezalı oyuncu oynatma” skandalının perde arkası önceki gün tek taraflı olarak aralandı. Yaşanan hatalar sonrası görevlerine son verilen altyapı antrenörleri Turan Şen, Ali Aköz ve Ayvaz Öztürk, Sönmez Medya'ya içini dökerek “Tek suçlu biz değiliz” dedi. Kendisinin bir hatası olmamasına rağmen fazladan 4 maçı kaçıran Furkan Soyap'in cezası bitti, 10 Mart Pazartesi günü deplasmanda oynanacak Eskişehirspor maçında şans verilmesi halinde oynayabilecek ama yıllarca Yeşil Beyazlı kulübe hizmet etmiş, Bursa ile özdeşleşmiş antrenörler işsiz. Hem de akdi hakları dahi yok sayılarak. Yıllardır isyan edilir, “Bursa'dan antrenör yetişmiyor, hakem yetişmiyor..” diye. Yetiştirdiklerimizi de bir çırpıda harcayıveriyoruz işte. Haberde sorulan soruları daha önce de sorduğum gibi bir kez daha soruyorum. O telefon edildi mi, edildiyse kime edildi? Savunmaları neden alınmadı? PFDK'dan gönderilen evrakın hem Vakıfköy'deki hem de Özlüce'deki muhatapları vicdanen rahat mı? Değerlerini harcamak bu kadar kolay mı? Ve son olarak hep mi gönderilenler hatalı..    Ya, “Antrenörleri görevden alma” kararı sonrası soluğu Özlüce Tesisleri'nde alan A2 Takımı futbolcularının önce tesislere alınmaması, ardından sadece aralarından seçilen bir temsilcinin görüşmeye sokulmasına ne demeli? O anda “A Takım'ın kupada oynanacak Sivasspor maçı hazırlıklarını gerçekleştirmesi ve konsantrasyonlarının dağılacak olması” sizce böyle bir olayın yaşanmasına sebep olacak bir mazeret mi? Her hata yapan savunmasız kapının önüne koyulacaksa, Bursaspor'un Süper Lig'i 10. sırada bitirmesi daha büyük maddi kayıp ve itibar zedelemesidir.    Göreve geldiğinizden bu yana yaptığınız hatalara, tutmadığınız sözlere bakın, bir de görevden aldığınız antrenörlerin yaptığına… Ve lütfen bu sefer adil olmaya çalışın… 

 

Ozan Demir / Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu