Hamzaoğlu “Serdar’ın Rize maçında oynaması zor!”

Hamza Hamzaoğlu, sakatlığı süren kaptan Serdar Aziz’in bugün takımla çalışacağını ancak hafta sonu oynamasının zor olduğunu ifade etti. 

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, “Eskişehirspor maçının zor olacağını biliyorduk. Eskişehirspor’un durumu itibariyle kazanmak zorunda oldukları maçtı. Düşündüğümüz gibi gelişti. Skoru yakaladık. Daha farklı skorla da bitirebilirdik. Rakibin de net pozisyonları vardı. Şükürler olsun iyi bir sonuçla döndük. Aşağısı ile olan irtibatı büyük ölçüde bitirdik. Kararlı bir şekilde yukarısı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçtiğimiz maç ne kadar önemliyse bu maç da önemli. Taraftar desteğini de arkamıza alarak iyi sonuçlar alabilirsek yukarılara tırmanırız” diye konuştu.

 

“TRANSFER İLK ÖNCELİĞİMİZ DEĞİL”

‘Gelecek sezonun planlamasını yapıyor musunuz?’ sorusuna ise Hamzaoğlu, “Transfer ilk önceliğimiz değil. Elimizdeki imkanları en maksimum şekilde değerlendirmek istiyoruz. Arkadaşlarımızın performanslarını arttırma düşüncesindeyiz. Alabileceğimiz oyuncuları şimdiden takip etmekte fayda var. İnşallah ihtiyaç olmaz. Kulübümüze ekstra maliyet getirmeden çalışmalarımız sürüyor” dedi.

 

“BİRAZ DAHA POZİSYON ÜRETMELİYİZ”

Bir basın mensubunun, ‘Kadroda revizyon devam edecek mi?’ sorusuna da Hamzaoğlu, “Rakibimize göre oynamamız gerekiyordu. Son haftalardaki oyunumuz bizim istediğimizden uzaklaşmıştı. Futbol olarak iyi oynadığımızı söyleyemem. Biraz daha pozisyon üreten bir görüntü içinde olmamız gerekiyordu. Bu maçta farklı oynamamız gerektiğini düşündük. Rakibimiz her türlü riski alacaktı, haklı çıktık. Bakaye’nin performansı bizi mutlu etti. Elimizde 25 kişilik hazır bir kadro var. Bunları iyi şekilde kullanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“BU TÜR ŞEYLERE TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Bakaye Traore’nin oyundan alınırken kendisine tepki göstermesine ilişkin ise Hamzaoğlu, “Bakaye uzun zamandan sonra ilk defa oynadı. Oyuncu farkında değil, birkaç tane eksiğinden dolayı hata yaptı, kaybetti ve riskli oldu bizim açımızdan. Daha fazla onu hırpalamanın gereği yoktu. Böyle bir değişiklik yaptık. Formayı yakalamış, bırakmak istememesi güzel bir şey. Tatlı bir sitem ama yapmaması gerekirdi. Bu tür şeylere taviz vermeyeceğimizi herkesin bilmesi lazım” dedi.

 

“SERDAR’IN OYNAMASI ZOR GÖZÜKÜYOR”

Sakatlığı süren kaptan Serdar Aziz’in durumuna ilişkin de konuşan Hamzaoğlu, “Serdar takımla antrenmanın bir bölümünde çalışıp, ayrılacak. Durumuna bakıp idmanının tamamına alacağız. Bu hafta oynaması zor görünüyor” diye konuştu.

 

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu