Hamzaoğlu “Batalla çok başka bir oyuncu”

Taraftarımız biraz sağduyulu olsunlar beni insanlar Galatasaraylı Hamza olarak tanıyor. Ben Bursaspor ile daha özdeşleşmedim. O röportajda 13-14 dakika Bursaspor ile konuştum ancak Galatasaray ile ilgili bir soru çok konuşuldu. Yarın başka bir takıma gittiğim zaman bana orada Bursaspor’u soracaklar. Gerçekler neyse onları söylemekte fayda var. Bursaspor taraftarı beni çok iyi anlayacaktır. Bana olan yaklaşımları beni çok mutlu ediyor. Ancak şunu kabul etmeliyiz. Biz Türkiye’nin 5. Büyük takımıyız. Onları yakalayıp geçmek için çalışacağız. Ben geçen sene Galatasaray’ın hocasıydım. Orada 3 kupa kazandım. Onları da kıramam. Başka bir takıma gidince Bursaspor içinde bu duygularım değişmeyecek.

“DENİZ’İ TANIDIĞIMIZ İÇİN ALDIK”

Başakşehir maçında berabere kaldığımızda bile yeniliyormuş gibi hissediyorsak doğru yoldayız demektir. Oyuncularıma da söyledim belki iki puan kaybettik ancak bir çok değer kazandık. Bazı oyuncuları kenarda oturtarak zaman zaman bazı şeyleri göstermemiz gerekiyor. İstikrarlı bir kadro oluşturarak o şekilde devam etmemiz gerekiyor. Deniz 2006 yılında genç milli takımdan oyuncumuzdu. Bize neler katabileceğini biliyorduk ve biz Denizi seçtik. Bir çok alternatifimiz vardı ama biz Deniz’i seçtik. İnşallah ilk maçındaki performansını devam ettirir.

“BATALLA ÇOK BAŞKA BİR OYUNCU”

Batalla için söylenecek bir şey yok. Gerek idmanda gerekse maçta çok disiplinli. Batalla’nın futbol görüşü çok iyi hem kendi oynuyor hem oynatıyor. Bize teklif edildiğinde Çin’deki maçlarını izledik. Bize çok katkı sağlayacağını düşündük. Taraftarımız da kendisini çok seviyor. Batalla özel programlar eşliğinde çalıştı ve hazır hale geldi. Maç oynadıkça daha iyi bir seviyeye geleceğini düşünüyoruz. Benden hiçbir zaman sakat ve cezalılar hakkında serzeniş duymazsınız. Şu anda 25 kişilik bir kadro var. Hepsine forma verebilirim.

Benim sözüme göre Sercan milli takıma alınmaz. Bu performansını devam ettirirse Fatih Hoca onu tercih edecektir. Bizim idmanlarımız hem eğlenceli hem de eğiticidir. Antrenmanlarda oyunculara belli bir alışkanlığı kazandırıp, maçlarda onu uygulamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar başarılı olduk Oyuncularım bu şekilde kendisini geliştireceklerdir.

“BU HAFTA MERT’İ DİNLENDİRECEĞİZ!”

Sezon başından beri hatalı goller yedik ancak bunu bireysel olarak değerlendirmemek gerekiyor. Futbol hata oyunudur. Bu hafta Mert’i dinlendireceğim. Eğer onu oynatırsak kaybedeceğimizi düşünüyorum. Taraftarımız ve camiamızdan bu konuda anlayış bekliyoruz. Mert hata yapıyor ama onu kazanmak zorundayız. Harun müthiş bir profesyonel. Şimdi sıra onda inşallah en iyi şekilde maçı tamamlayacaktır. Hafta sonu Harun ile beraber Gençlerbirliği maçına çıkacağız.

“BURADA İYİ İŞLER YAPABİLECEĞİMİ HİSSETTİM”

Jem’in Türk olması ve bize ne vereceğini bildiğimizden dolayı transfer ettik. Onu orta ikilide alternatif olarak düşüyoruz. Batalla ve Deniz ilk maçta kendilerini gösterdi. Jem de kendini gösterecektir. Onun oyun görüşüne çok inanıyorum. Bursaspor’da çalışırsam çok iyi şeyler yapacağımızı düşünüyordum. şehir, kulüp, tesisler ve alt yapı çok iyi düzeyde. Bursa’da insanlar kolay beğenmiyor ve daha iyisini arıyor. Bu aslında güzel bir tepkidir. Ben Bursa ve Bursaspor halkına çok teşekkür ediyorum. Bizlere sevgilerini çok güzel hissettiriyorlar. İnşalla bu sevgi karşısında mahcup olmayız.

“HER GÜN KENDİMİZİ GELİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

Gelişmenin sonu yok. Yerimizde saymamalıyız. Her gün bulunduğumuz yerden daha iyi olmak zorundayız. Eğer durursak gerilemeye başlarız. Benim Başakşehir karşılaşmasında sahaya girmemem gerekiyordu. Derdimi anlatmak için sahaya girdim. Hakemlerin aleyhinde kötü düşünerek yaşayamayız. Kendi işimizi yaparsak başarılı olacağız. Onlar da insan onlar da hata yapıyorlar. Kasıt aramıyorum hakemlerin kararlarında. Onlar yine hatalı karar verecekler. Biz kendimizi düzeltirsek her hangi bir sorun yaşamayacağız. Ben oyuncularıma kesinlikle hakem ve rakiple oynamayın, oyuna konsantre olun diyorum. Sadece takım oyununa konsantre olmalılar.  

“FENERBAHÇE’DEN ÖNCE GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINI DÜŞÜNMELİYİZ”

Serdar’ın sakatlığının Fenerbahçe maçına kadar geçmesini bekliyoruz. Emre’de de hafif bir sakatlık var. Fenerbahçe maçını kazanmak istiyoruz ancak önceliğimiz Gençlerbirliği maçı olmalı. Ben puan hesabına girmiyorum. Gençlerbirliği maçından üç puanla dönersek Fenerbahçe maçını düşünmek için bir haftalık bir zamanımız olacak. Teknik ekip olarak Amedspor maçı çok enteresan bir maçtı oyun içinde kalamadık. Zemin nedeniyle de istediğimizi yapamadık.

“DZSUDZSAK VE STOCH BİZİM İÇİN ÖENMLİ OYUNCULAR”

Ben asla kale önünde beklemeyi sevmem savaşarak ölmeyi tercih ederim. Biz son ana kadar karşımızda kim olursa olsun tutkulu bir şekilde saldırarak kazanmak istiyoruz. Maçı kazanmak için çirkinleştirmek istemiyoruz. Atabiliyorsak bir tane daha atabilmek istiyoruz. Alınan mağlubiyetler, yeni transferler Ertuğrul Hoca’nın işini zorlaştırdı. Hücuma zor çıkan ve çoşkulu oynamayan bir takım vardı. Ertuğrul hocaya bu konuda saygı duyuyorum çünkü yeni bir takım vardı. Ben yerli veya yabancı bir oyuncu ayrımı yapmıyorum. Kim iyiyse onunla devam ederim. Dzsudzsak ve Stoch çok kaliteli oyuncular. Onlar için zaman ihtiyaç var. Takım içinde yoğrulmaları gerekiyor. Zaman zaman otururlar veya oynarlar. İyi profesyoneller oynasalar da, oynamasalar da sahaya çıkınca ellerinden geleni yapıyorlar. İkisi de bizlere katkı sağlayacak isimler. 5-6 kardeşimiz çok yakın zamanda formayı giyecekler. Bizim alt yapımızın gerçekten iyi. Hocaların eğitimi, oyuncuların yeteneği üst düzeyde. Transferde önce kendi kaynaklarımızı değerlendirmemiz lazım. Bizim alt yapımızda da bu kaynak var. Kulübümüze mali yük getirecek bir transferden ziyade kendi gençlerimizi daha iyi duruma getirmeye çalışacağız. Futbolda her zaman kazanamayabiliriz. Oyuncularım da kötü oynayabilir. O günlerde seyirciler daha fazla destek olmalı. Taraftarımız bize kötü günde daha çok destek olsunlar. Oyuncularım kötü oynadıklarında daha çok destek olsunlar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu