‘Güzel günler bizi bekliyor’

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Olay Spor’a çarpıcı açıklamalar yaptı. Tıpkı Gaziantepspor maçı sonrası olduğu gibi 1-0’lık Eskişehirspor randevusunun ardından da 10 bin TL olan galibiyet primini 20 bin TL’ye çıkaran Başkan Ay, kulübü mali açıdan rahatlatmak için büyük uğraş verdiklerini belirtti. Ali Ay, “Şubat ayını da bitirdik. Bazı ödemeleri öteledik. Bunlar tabii ki gönül rızası ile oldu. Kulübün önünü açmak istiyoruz. Bunun için uğraş veriyoruz. Darısı artık mart ayının başına. Allah’ın izniyle mayısa kadar böyle düzgün bir şekilde gideceğiz” dedi.

ASSET MÜJDESİ GELECEK

Bursaspor’a yeni benzinlik arazileri kazandırmak için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Ay, “Projeleri başlatıyoruz. Yeni yerler bakıyoruz, benzinlik için. Bunlar olursa Bursaspor’un hiçbir sorunu kalmaz. Artık Halkbank ile çalışıyoruz. Aktifbank’taki hesabımızı kapattık. Asset firmasıyla olan sorunlar daha bitmedi. Onlarda uzlaşmak istiyor. Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Önümüzdeki günlerde Asset firmasıyla ilgili müjdeyi de verebiliriz” diye konuştu. 

ALTYAPI OLMAZSA OLMAZIMIZ

Gelecek sezonun transfer çalışmalarının başladığının müjdesini de veren Ay, “Takımımız iyi gidiyor. Üst sıraları sonuna kadar kovalayacağız. Ligi nerede bitireceğimiz belli olmaz. Yeter ki maçlarımızı kazanmaya devam edelim. Mali tablo ile sportif başarının beraber olması lazım. Şimdiden transfer için çalışmalara başladık” dedi. Altyapı için Adnan Örnek’le görüştüklerini ifade eden Başkan Ay, “Altyapı olmazsa olmazımız. Oranın bütçesi de artacak. En az 4 oyuncunun A Takımda olması lazım. Eğer altyapıdan oyuncu çıkaramazsak burada altyapıdan sorumlu yöneticiyi suçlarım. İşini yapmıyor derim, değiştiririm. Vakıfköy’e büyük önem veriyorum” şeklinde konuştu.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu