Futbolculardan Engelli Çocuklara Destek

Umuda Adım Engelli Çocuk Derneği’nin dayanışma gecesine Kaptanlarımız İbrahim Öztürk ve Serdar Aziz, başarılı oyuncumuz Şener Özbayraklı ve genç oyuncularımız Enes Ünal, Ozan Tufan ve Furkan Soyalp’de katıldı.

Engelli çocuklara destek amacıyla geceye katılan futbolcularımız, çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Engelli çocuklar oyuncularımızdan bol bol imza alırken hatıra fotoğrafıda çektirdiler.

 

İbrahim Öztürk: “Duygusal bir gece yaşıyoruz”

Kaptanımız İbrahim Öztürk burada olmaktan mutlu olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle devam etti; ‘Çok duygusal bir gece yaşıyoruz. Burada olmak bizim için ayrı bir mutluluk. Hayatta her şey var, her şey insanlar için bizlerde bu tür yerlerde, bu tür organizasyonlarda mümkün oldukça yer almaya çalışıyoruz. Burada önemli olan birlik ve beraberlik içerisinde bu çocuklarla aynı ortamı paylaşabilmek ve onların mutlu olduklarını görebilmekti. Hepimiz birer engelli adayıyız bu hayatta o yüzden burada çocukların mutlu olduğunu görmek bizim için ayrı bir mutluluk, burada olmaktan büyük zevk duyduk.’

 

Serdar Aziz: “Bu tür geceler çok anlamlı"

Takımımızın 2.kaptanı Serdar Aziz ise çocukların mutlu olduğunu görünce biz daha çok mutlu oluyoruz dedi ve şunları söyledi; ‘Bu tür geceler bizim için çok anlamlı. Bu tür organizasyonlara katılmayı zaman içerinde arttırmak istiyoruz. Burada engelli kardeşlerimizi ziyarete geldik onların duygularını paylaşmaya geldik. Takım arkadaşlarım nasıl saha içerisinde yüreklerini ortaya koyuyorlarsa bu tür organizasyonlarda da tüm desteklerini ortaya koyuyorlar. Biz burada çocukların mutlu olduklarını gördükçe daha da mutlu oluyoruz.’

Genç oyuncumuz Enes Ünal ise, burada çocuklara destek vermekten dolay mutlu olduğunu söyledi; “Bu gece güzel bir organizasyon düzenlenmiş, takımdaki ağabeylerimizde beni davet ettiler bende burada olmaktan engelli çocuklarımıza destek vermekten dolayı çok mutluyum.”

 

Umuda Adım Engelli Çocuk Derneği Başkanı Emel Yurdakoş düzenlenen organizasyonda aralarına katılan futbolcularımıza çok teşekkür etti ve sözlerini şöyle sürdürdü;  “Ben yaklaşık 10 yıldır fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinin yöneticisiyim. Fizik tedavide hastalar 1 – 2 gün tedavi olup gitmezler. Uzun süre bizlerle olurlar ve bu süreklidir. Ben bu göreve geldiğimden bu yana bir çok anneyle tanıştım. Birçok engelli çocukla tanıştım. Her geçen yıl annelerin gözünden bir ışığın eksildiğini gördüm. Kendi arkadaşlarımla bunu konuşurken başımdan geçenleri anlattım ve o anda biz bir şeyler yapmalıyız dedik ve bir çocuk oyun evi projesiyle hayata geçmiş bir derneğiz. Yönetim kurulumuzda 10 bayan görev yapmakta. Oyun evi kurmaktaki amacımız ise çocukların oyunla kendi yeteneklerinin farkına varacak olmalarıydı. Tedavilerin dışında da bir hayatın olduğunun farkına varacaklardı. Çünkü onlar çocukluğunu yaşayamamış çocuklar. Derneğimiz kurulalı 1 yıl oldu. Bursa Valiliğinin desteğiyle bize bir okul tahsis edildi. Bizler o okulun inşaatına başlayacağız. Çocuklar bu okulda çocuk olmayı tekrar öğrenecekler. Bursasporlu futbolcularında bu organizasyonda yer almasından çok gurur duydum, bizleri bu gecede yalnız bırakmadılar. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu