Eteklerdeki taşlar dökülmeye başladı!

Uludağ’a yağan kar ile havalar da soğumaya başladı… Soğuk hava Bursaspor’u da etkisi altına almış durumda. Rüzgar sert esiyor. Sorular ve sorunlar oldukça fazlalaştı. Takımına canı gönülden sahip çıkan taraftarlar ızdırap içinde olanı biteni anlamaya ve tünelin ucunda ışık görmeye çalışıyor…

Neler oldu/olacak özetleyelim.

Yeşil beyazlılarda hasır altı edilen sorunlar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı. Kimler mi

 

Ertuğrul Sağlam

 

Eteğindeki taşları ilk döken isim Ertuğrul Hoca oldu.. 13 maçta alınan 8. mağlubiyet sonrası yeşil beyazlıların başında şampiyonluk yaşayan genç teknik adamın hedefinde oyuncular vardı.

Ne demişti Sağlam: “Bugün daha fazla isteyen, daha fazla mücadele eden ve sahada kavga eden taraf Kayserispor’du. Oyuncularımızda anlayamayacağımız bir isteksizlik hakimdi” Siz bu ifadelerden ne çıkarıyorsanız, ben de onu çıkarıyorum…

 

Oyuncular

 

Özlüce Tesisleri’nde de oyuncular eteğindeki taşları döktü. Yapılan toplantıda sistemsizlikten yakınan ve iyi çalışmadıklarını Başkan Bölükbaşı’na aktaran yeşil beyazlıların antrenmanlardaki ruh hali dikkat çekiciydi. Sağlam’ın gidişi ile birlikte Özlüce’ye sanki bahar geldi. Yüzler gülüyor, kahkaha sesleri eksik olmuyor, Galatasaray maçı öncesi. Özlüce’deki sıcak hava dalgası TT Arena’da kendini nasıl hissetirir onu da birlikte göreceğiz.

 

Muhalif kanat

 

Yönetim içindeki muhalif kanat istifalarını sunarken, onlar da eteğindeki taşlarını döktü. 4 İsmin ortak açıklaması yenilir yutulur cinsten değildi. Birlikte bir kez daha bakalım, “O tek başına bir yönetimdi. Keyfi davrandı. Seçilen yöneticileriyle değil, yetkisiz, etkisiz isimlerle Bursaspor’u yöneteceğini sandı. Bu yetmezmiş gibi kendi kafalarınca bir transfer komitesi kurdular ve bu üç kişi haricinde diğer yönetim kurulu üyelerini dışarda bırakacak şekilde kapıları kapattılar.” Kongre çanlarının uzaktaki sesi gibi geldi bana.

 

Başkan

 

Eteğindeki taşları dökmeyen tek isim Başkan Recep Bölükbaşı kaldı. Sayın Bölükbaşı istifa baskılarına ne kadar direnebilir, hangi hamleler ile taraftarların tepkisini bertaraf edebilir?

Onun da konuşması ve vereceği kararlar ile taşlar yerine oturacak…

İki türlü tavşan var… Biri şapkadan çıkan tavşan; onun için yetenek ve beceri gerekir…

Diğer tavşan ise kader kısmet kağıtlarını çeken tavşan; onda da ne çıkarsa bahtınıza…

 

Cevdet Altınel / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu