Eski Tahkim Kurulu üyesinden flaş açıklamalar!

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu eski üyesi olan Nihat Güman, kişisel Twitter hesabı üzerinden ciddi açıklamalarda bulundu. 

Güman, “TFF Tahkim Kurulu, Bursaspor’a hakkında verdiği karar ile içtihatlarını inkar etmiştir, hukuk tüm takımlara eşit uygulanmalıdır. Ceza verilmesine sebep olan fail tespit edilmiş olmasına rağmen, kulübe verilmiş cezanın onanması doğru değildir. Tahkim Kurulu kararlarında maalesef kulüp ayrımı yapmaktadır. Ayrıca, duruşma talebinin dahi reddedilmesi hukuki dinlenilme hakkının ihlalidir. Karar zaten verilmiş, açıklanması için resmen sürenin dolması beklenmiş!” diyerek Tahkim Kurulu’nun verdiği bu karara büyük tepki gösterdi.

SÖZDE HUKUKÇULAR, ASLINDA TEMSİLCİLER!

Tahkim Kurulu’nun şu anki üyelerinin herbirinin hukukçu olduğuna değinen Nihat Güman, “Evet, onlar hukukçu. Ancak bazı kulüplerin temsilcileri konumundalar. Maalesef bu sebepten kurallar gerektiği gibi uygulanmıyor” dedi.

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu