Ersel Uzgur veda etti

Çocukluğumdan itibaren formasını giymekten ve hem futbolcu, hem de teknik adam olarak hizmet etmekten büyük onur duyduğum kulübümün, bana ihtiyaç duyduğu her dönemde, şartlar ne olursa olsun sorumluluk almaktan hiçbir zaman kaçmadım ve ömrümün sonuna kadar da kaçmayacağımın bilinmesini istiyorum.

Nitekim, ekibinde yer aldığım Ertuğrul Sağlam Hocamın ayrılmasının ardından, değerli Başkan ve yönetim kurulumun isteği doğrultusunda, zor zamanda gözümü kırpmadan takımımla ilgili sorumluluklarımı yerine getirmek için çalıştım.

Bu görevi bana teklif ettiklerinde, başkan ve yöneticilerime herhangi bir koşul öne sürmediğim gibi, başarılı olmak ve Bursaspor’u puan ve oyun olarak hak ettiği noktaya taşımak için elimden geleni yapacağımı, ancak önümüzdeki süreçte bir teknik direktörle anlaşılması durumunda istifa edeceğimi ve yeni teknik kadro içinde bir görev beklentimin olmadığını açık açık kendileriyle paylaştım.

Dolayısıyla, bütün samimiyetimle ve içtenlikle başarılı olmasını istediğim Sayın Hamza Hamzaoğlu’nun kadrosunda yer almak gibi bir düşüncem olmadığını, Bursaspor kamuoyunun bilmesini istiyorum.

Teknik adam değişikliğinin ardından, yeni bir ekibin, futbolcu kadrosu başta olmak üzere, bazı konularda fikir danışma ihtiyacı hissetmesi durumunda, kendilerine seve seve bilgi verebileceğimi de Futbol Şube Sorumlumuzla paylaştım.

Ancak dünkü gelişmeler ve açıklamalar esnasında, kamuoyunda yanlış anlamaya meydan verebilecek şekilde, yeni teknik ekipte düşünülmediğime dair sarfedilen sözler ve basında yer alan haberler üzerine, bu açıklamayı camiamızla paylaşma ihtiyacı hissettim.

Hayatımı adadığım Bursasporumuzun bu zor günleri aşacağına yürekten inanıyor ve saygılar sunuyorum.

 

Ersel Uzgur

 

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu