Divan kurulu toplandı

Divan Kurulu Toplantısı’na Divan Kurulu üyelerinin yanı sıra Başkanımız Ali Ay ve Yönetim Kurulu üyelerimiz de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Başkanlık Kurulu Üyesi Mümin Pekcan, Bursaspor Genel Kurul üyeliğinde 25 ve 20 yılını doldurarak Divan Kurulu’na girmeye hak kazanan üyelerin isimlerini okudu.    

SEVİNÇ: “ DİVAN KURULU İHTİYARİ BİR KURULDUR”

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı’mız yeni üyelere hayırlı olsun dileklerini iletti.

Sevinç, toplantıda şu şekilde konuştu;  “Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz toplantımız ihtiyari bir kuruluştur. Tüzük Genel Kurulu’ndan sonra gerçek olduğuna inanmıyorum ama birçok konuşmalar kulağımıza geliyor. Hiçbirimiz kesinlikle maksadını aşan tasarruflarda bulunmamız gerekir. Divan Kurulu bir icra kurulu değildir. Bu işlerde Bursaspor’a emek vermiş arkadaşlarımızın, başkanlarımızın ve büyüklerimizin görüş ve düşüncelerini saygı ve sevgi çerçevesinde içinde dile getirildiği yerdir. Bunun bu şekilde bilinmesini arzu ediyorum. Demokrat davranmak suç mu? Veya ne zamandan beri suç oldu. Biz yapılan tüzükte diyordu ki; Divan Kurulu 2 asil 2 yedek üyeyi Seçme ve Sicil Kurulu’ndaki üyeyi atar. Biz de oturup dedik ki; Biz ne diye atayalım. Demokratlıktan bahsediyoruz, bu işi yapmak isteyen arkadaşlarımız çıkar aday olur ve bu çatının altında biz el ele veremiyorsak. Biz birbirimizi kırıyor isek dışarıdaki arkadaşlarımıza bir şey söyleyemeyiz. İki liste şeklinde aday olunduğunu duydum. Bu arkadaşlarımıza dedik ki, bu atla deve değil. Biz atama yerine bu arkadaşlarımız içinden seçim yapılsın dedik. Bir çatı altında birlik ve beraberlik içinde olsun. Biz içeri girişte iki tane isimle birlikte zarfı verelim. Divan Kurulu üyesi arkadaşlarımız buraya iki isim yazsın. Kaç tane aday çıktı. 10 tane arkadaşımızın ismi yazılır. İki isim yazılır ve oy kullanılır. Bunu büyütmenin çekişme haline getirmenin şu aşamada faydadan ziyade zarar getireceğine inanıyorum. Biz burada bir bütünüz. Yapılacak iş sonuçta üye olacak kişi araştırılacak ve nihai kararı yönetim kurulu verecek. Bu isimleri Divan Başkanlık Kurulu olarak biz de atayabilirdik. Takdir yüce kurulundur.” 

DEMİRKAKAN VE TUZLACIOĞLU SEÇİLDİ

Üye Kabul ve Sicil Kurulu için seçimi için seçime Mehmet Demirkakan, Gökhan Tuzlacıoğlu, Recai Düzce, Ali Varol Sırdaş, Mehmet Şaylanoğlu, Recep Yıldız, Erkan Omaç isimlerini yazdırdılar. Üyeler iki ismi zarfa yazarak oylarını kullandılar.  

Yapılan seçim sonucunda asil üyeliklere, Mehmet Demirkakan ve Gökhan Tuzlacıoğlu seçilirken Recai Düzce ve Erkan Omaç yedek üye oldular. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu