Divan Kurulu toplandı

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, yeni oluşturulan "Hukuk ve Tüzük", "Sosyal ve Mali İşler" ve "Sportif İşler" komisyonlarında yer alan isimleri açıkladı. 

 

Divan Kurulu Yönetmeliği'nin görüşülüp onaylanması, Divan Başkanlık Kurulu'nun Bursaspor Vakfı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verilmesinin ardından kulübün sportif, idari ve mali konuları görüşüldü. 

 

Denetleme Kurulu Başkanı Kaner Yavuz, kulübün kısa, orta ve uzun vade olmak üzere 2019 yılına kadarki borcunun 270 milyon lira borcu olduğunu bildirdi.

 

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız İdris Sevinç, yaptığı açıklamada Divan Kurulu’nda çeşitli komsiyonların kurulduğunu ve bugünden itibaren Bursaspor Divan Kurulu’nun kendisine ait www.bursaspordivankurulu.org adlı internet sitesinin yayına geçtiğini belirtti.

 

 

Sevinç şu açıklamalarda bulundu; “ Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Divan Kurulu’nda bir takım komisyonların kurulması için sizlerden yetki almıştık ve kurulan komisyonlarda görev alacak olan arkadaşlarımız belirlendi.

 

Hukuk ve Tüzük Komisyonu 1- M.Haluk Sivri 2- Konuralp Yeşil 3- İsmail Acar 4- Sabri Ersavaş 5- İbrahim İtem

Sosyal ve Mali İşler Komisyonu 1- Serdar Yazısı 2- Mümin Pekcan 3- Kemal Güler 4- İlhan Parseker 5- Haluk Özkıyıcı 6- Aybar Uluca 7- M.Emin Tutan

Sportif İşler Komisyonu 1- Ramiz Şentürk 2- Aydın Çoközler 3- Necmettin Kocaman 4- Coşkun Şankaya 5- Sinan Bür

 

Tüm komisyonlarda görev alan arkadaşlarımıza kolay gelsin diliyorum.. Güzel işler olacağına ve biz divan olarak yönlendirici olacaklarına inancımız tamdır. Başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun. Sizlere posta yoluyla göndermiş olduğumuz bir önceki toplantının tutanak zabıtıdır. Bundan sonraki toplantılarımızda bu tutanaklarımız açmış olduğumuz internet sayfasında yer alacaktır. Burada konuşulan her söz internet sayfamızdan sizlerin bilgilerine sunulacaktır. Bursaspor’da olmasını arzu ettiğiniz fikir ve düşüncelerinize açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bugüne kadar yapılmayanı yapılmayanları yapmaya çalıştığımız içindir ki Yönetim Kurulu arkadaşlarımız bu isteklerimizde zinhar ard niyet aramasın. Burası Bursaspor meclisidir. Mali tabloyu borcun ne kadar olduğunu, kredinin ne kadar kullanıldığını bilmek düşmanın eline silah vermek değil, dosta bilgi vermek demektir. Bizim anlayışımıza göre bunu hiçbir arkadaşımıza hesap sorma, köşeye sıkıştırma zor durumda bırakmak olarak düşünmemelerini istiyorum. Zamanında böyle düşünmüş olanlarınız vardır. Bu  bir hatadır. Divan’ın camiamın bilgisi olursa kendisini sorumlu hisseden her birey taşın altına elini koymak için asgari mücadele gösterecektir. Bizim inancımız budur. Aksi hale kendiniz elbette yalnız hissedersiniz. Burası hizmet yeridir. Herkes yeri gelince Bursaspor’un hizmetkarı olmak isteyebilir. O gün geldiğinde bu geminin dümenine geçenlere rotayı doğru dürüst belirlemek ve gemiyi limana yanaştırabilmek için tüm bilgiye sahip olmalıdır ki; o güzel düşünülen amaçlara ulaşılabilsin. Bursaspor’umuza yakışan 6 ayda, senede bir kongre yapmak değildir. Olmamalı da. Herkes Olağan kongre ile göreve gelip olağan kongre ile görevi bırakmalıdır.”

Divan Kurulu Toplantısında Genel Müdürümüz İsmail Özdemir de kulübün yapılanması ile ilgili barkovizyon eşliğinde üyelere bilgi verdi. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu