Digitürk ile anlaşıldı!

Yıllardır büyük merakla beklenen Timsah Arena'da artık geri sayım başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 17 Ocak 2016'da ligin ikinci yarısının ilk maçı olan Trabzonspor maçıyla birlikte yeni statın kapılarını taraftara açacağını söylemişti.

Bu açılış öncesi ise bir turnuva yapılması da gündemde.

Bursaspor yönetimi de statta kendisiyle ilgili eksikleri gidermek için yoğun mesai harcıyor.

Bunlardan bir tanesi de müsabaka oynanırken localara, başkanların önüne, restaurantlara, soyunma odalarına, hakem odalarına ve basın tribününe verilen maç yayını.

Bunları tabi Digitürk bedava vermiyor.

Tüm kulüpler bunun için Digitürk'e para ödüyorlar.

Bursaspor'un da yapılan çalışmalar sonrasında kasasından çıkacak toplam para680 bin TL.

Yeşil beyazlı yönetim, bu paranın kasadan çıkmaması için araştırmalar yapılmış.

Mali Asbaşkan Kemal Güler, Digitürk Bursa Bölge Distribütörü hasta Bursasporlu aynı zamanda Nilüfer Bursasporlu işadamları Derneği Başkanı Cengiz Kaya ile temasa geçmiş.

Bu ücreti çok bulan yeşil beyazlı yönetime aracı olan Cengiz Kaya, bu işi reklam yoluyla halledebileceklerini söylemiş ve devreye Digitürk Güney Marmara Bölge Müdürü Metehan Aslan'ısokmuş.

Kemal Güler ile bir araya gelen Metehan Aslan'da, 1 adet 20 kişilik loca, 30 adet VIP kombinesi artı 100 Bin TL ile bu işin biteceğini söylemiş.

Kaya ve Aslan para vermeyi kabul etmeyen yönetime bir jest daha yaparak 100 bin TL'yi daha silmişler ve maraton tribününün bulunduğu yerden 20 kişilik bir loca ve 30 adet VIP tribün kombinesi karşılığında 1 yıllığına Digitürk'e verme koşuluyla anlaşma sağlanmış.

Yayıncı kuruluş değişmediği sürece de sözleşme her yıl yenilenecek.

Son zamanlarda dağ yörelerinden getirdiği 20-30 kadar Bursasporlu öğrenciyi ulaşımını sağlayıp yemeklerini yedirip, formalarını giydirip Atatürk Stadı'nda maçları izlemesini sağlayan NİLBİAD Başkanı Başkanı Cengiz Kaya'yı bu hizmetinden dolayı da kutlamak lazım.

Bu tip hareketler inşallah herkese örnek olur. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı