Daum ile kriz!..

Bursaspor hareketli bir günü geride bıraktı. Başkan Erkan Körüstan'ın Christoph Daum'un görevine son verilmesine yönelik kararının sonrasında Özlüce Tesisleri'nde gergin dakikalar birbirini izledi. Tesislere önce Başkan Körüstan geldi. Körüstan futbolcularla bir toplantı yaptı ve Christoph Daum'un görevine son verildiğini oyuncularına söyledi. Bu gelişmeden sonra bu kez Alman teknik adam Özlüce Tesisleri'ne giriş yaptı.

 

TAMAMINI ÖDEYİN

Christoph Daum'la sözleşmenin feshi konusunda masaya oturan Bursaspor yönetiminin Alman teknik adamdan ummadığı bir yanıt aldığı öğrenildi. Daum'un önümüzdeki yılın da ücretini kendisine ödenmesini istemesi üzerine görüşmelerin tıkandığı bildirildi. Daum'un Bursaspor'dan istediği toplam miktarın 1,5 milyon Euro olduğu belirtiliyor.

 

AVCI'DAN ŞARTLI EVET

Yönetim bu nedenle Daum'la sözleşmenin feshedildiğini resmi internet sitesinden duyuramadı. Yeni teknik direktör adayı Abdullah Avcı ise Yeşil Beyazlılara şartlı 'evet' dedi. Avcı'nın geniş yetki, 3,5 yıllık sözleşme, Daum'un aldığı yıllık 1,3 milyon Euro'nun kendisine de ödenmesi altyapı ve Yeşil Bursa'nın da kendisine bağlanmasını talep ettiği gelen bilgiler arasında.

 

İşi yokuşa sürüyor

Daha önce sezon sonuna kadar doğan alacağını isteyen Christoph Daum'un kararını değiştirmesinde farklı nedenlerin yattığı iddia edildi. Daum'un kendisine haber verilmeden önceki gün Başkan Erkan Körüstan ve Sportif Koordinatör Barış Güçlü'nün oyuncularla toplantı yapmasına sinirlendiği ve bunun üzerine "Ben size tüm samimiyetimle yaklaştım ama siz arkamdan iş çevirip oyuncularla beni tartıştınız" diyerek bundan dolayı önümüzdeki yılki 1 milyon 300 bin Euro'yu da talep ettiği gelen bilgiler arasında.

 

Antrenmana çıkmadılar

Bursaspor'da görevine son verilen Christoph Daum yardımcısı Rudi Verkempick Yeşil Beyazlılar'ın son çalışmasına katılmadı. Takım antrenör İrfan Buz yönetiminde çalıştı. Buz'un Galatasaray maçı kadrosuna almadığı Caja ve Fernandao antrenmanın bitmesini beklemeden çalışmayı bıraktı ve tesislerden ayrıldı.

 

Başkan hızlı çıktı

Daum'un sözleşmenin feshine yanaşmaması ve gergin geçen toplantıda yöneticilerle tartışması üzerine hayli sinirlenen Başkan Erkan Körüstan'ın Özlüce'den aracıyla hızla uzaklaşması dikkat çekti.

 

Güneş kabul etmedi

Bursaspor Yönetimi teknik direktör adayları arasında yer alan Şenol Güneş'ten ummadığı yanıt aldı. Güneş'in Bursaspor'un teklifine "Sezon sonuna kadar takım çalıştırmayacağım. Şu an tatildeyim. O nedenle teklifinizi değerlendiremeyeceğim" dediği belirtildi.

Barış YALIM / Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu