Cuenca “Messi mi?”

lay Televizyonu'nun ekran klasiği FİNAL'in Özlüce Tesisleri'ndeki canlı yayın konuğu olan Bursaspor'un İspanyol yıldız Isaac Cuenca zamanla takımın beklentileri karşılayacak düzeye geleceğini ifade etti. Barcelona altyapısından yetişen, Katalan ekibinin A Takımı'nda da forma giyen, sezon başında ise Bursaspor'a transfer olan İspanyol futbolcu, yeşil beyazlı kulüpte mutlu olduğunu belirtti. Bursaspor'dan transfer teklifi geldiğinde hemen araştırma yapmaya başladığını belirten Cuenca, “Kulübün tarihini araştırdım. Geçen sezon iyi performans sergilediğini gördüm. Tesislerini inceledim. Çalışmaya uygun olduğunu gördüğümde kararımı verdim. Bir kulüple sözleşmem olmadığı için de hemen olur cevabını verdim” şeklinde konuştu.

ŞEHRE HAYRAN KALDIM

Bursa'ya hayran kaldığını belirten İspanyol oyuncu, “Öncelikle şehirle alakalı yaptığım araştırmalar sonucunda beni güzel bir şehrin beklediğini anladım. Buraya geldikten sonra beklediğimden de güzel bir şehir olduğunu gördüm. Ailemle birlikte Bursa'ta olmaktan dolayı çok mutluyuz. Taraftarımızı videolardan izlemiştim ama onların coşkusunu burada birebir yaşamak ayrı bir heyecan. Türkiye'nin her yerinde bizi desteklemeye geliyorlar ve yanımızda olduklarını gösteriyorlar” dedi. Takıma katıldığı ilk dönemde yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süre futboldan uzak kalmasının sıkıntılarını yaşadığını ifade eden Isaac Cuenca şunları söyledi: 

ÖNEMLİ OLAN TAKIM

“İlk geldiğimde takımın ritmine ayak uyduramamıştım. Bu ilk haftalara da yansıdı. Ancak, her geçen gün daha iyiyi gidiyorum. Sadece kişisel performansım değil, takım arkadaşlarımın yardımıyla daha çok alışıyorum. Daha da iyi olacağımı düşünüyorum. Her maçta takımım adına en yüksek performansımı sergilemeye çalışıyorum. Asıl amacım tabii ki takıma katkı vermek.”

Messi ile anılmak güzel

İspanyol oyuncu Barcelona'da birlikte oynadığı Lionel Messi'yi yere göğe sığdıramazken, “O olağanüstü bir futbolcu. İsmimin onunla yan yana anılması dahi müthiş bir şey” diye konuştu. Bursaspor'un kadrosundaki bir çok oyuncunun yeni olmasının uyum sürecini geciktirdiğini ifade eden İspanyol oyuncu, “Bu bizim için işleri zorlaştırdı. Beklenen sonuçların gelmemesi bazı maçlarda daha da hata yapmamıza neden oldu. Bugün gelinen noktada herkes birbirini hem saha içinde hem de saha dışında daha iyi tanıyor. Bundan sonraki süreçte daha da iyi olacağımıza inanıyorum” dedi.

ELİMDEN GELENİ YAPARIM

Takıma katkı vermek için hangi bölgede oynadığının önemi olmadığını da belirten İspanyol oyuncu, “Altyapıdan beri iki kantta da görev aldım. Bunun yanı sıra forvet arkası da oynadım. Hepsinde takıma katkı verebileceğimi düşündüm. Nerede oynarsam oynayayım elimden geleni yapmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

DESTEK İSTİYORUZ

Kadroda farklı ülkelerden oyuncuların olmasının bazı dezavantajları da olduğunu belirten Cuenca, “Ancak, oyuncuların tamamı hem sportif hem de kişisel anlamda kaliteli. Sezon başından bu yana çok iyi çalışıyoruz. Daha da iyiye gidiyoruz. Herkesin de bunu görmesini istiyoruz. Takımımız beklenen performansı sergilemeye başladı. Bu dönemde daha fazla desteğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı